Архива на вести за 10 Октомври 2019

При сведочењето во судот на процесот за Тврдина-Таргет актуелниот безбедносен советник на премиерот истакна дека преку бомбите откриле како се одвивало ...
сите 36 | | | веќе видена

Заврши распитот во Кривичниот суд и на Миле Јовановски, таткото на Бојан Јовановски-Боки 13, кој е еден од осомничените во проширената истрага за „Рекет“ на ...
сите 207 | | | веќе видена

Трагедија ја потресе утринава Србија. Млад живот згаснал во напуштена куќа во село близу Краљево, каде утринава е најден обесен Александар Т. (26) од Краљево а ...
сите 23 | | | веќе видена

„Малиот принц“ е приказна која нè потсетува дека е многу потешко да си судиме себеси отколку да им судиме на другите. Ако успееме да се разбереме вистински, ...
сите 4 | | | веќе видена

Воопшто не му е лута на лидерот на партијата кој најави нејзино исклучување по проширувањето на истрагата за случајот „Рекет“. Фросина Ременски која доаѓа од ...
сите 240 | | | веќе видена

Обвинението открива дека Јанева, освен мебелот вреден пет илјади евра, примила и пари во износ од 50 илјади евра.  Михајло Видимлиски е пред Кривичниот суд. ...
сите 5 | | | веќе видена

И таткото на Бојан Јовановски – Боки 13, Миле Јовановски, осомничен во проширената истрага за случајот „Рекет“ изјави дека не чувствува никаква вина, откако ...
сите 253 | | | веќе видена

Поранешниот шеф на УБК Зоран Верушевски при денешното вкрстеното испрашување за случајот „Таргет – Тврдина“ наведе дека бегалците Никола Груевски, Горан ...
сите 37 | | | веќе видена