Архива на вести за 10 Октомври 2019

Брачниот пар Крис и Холи Персиќ од Питсбург, САД, биле прилично изненадени и импресионирани кога откриле каде завршувале оревите кои мистериозно исчезнувале од ...
| | веќе видена

Во август оваа година е зголемен бројот на издадени одобренија за градење во споредба со минатата година. Според објавените податоци на Државниот завод за ...
сите 29 | | | веќе видена

Екс разузнавачот Зоран Верушевски, кој е актуелен советник на премиерот Заев ги обвини бегалците Никола Груевски, Горан Грујовски и Никола Бошкоски (кого не го ...
сите 35 | | | веќе видена

Скопје – 10. октомври, 2019 – Galaxy Note10 и Note10+ се карактеристични по своите моќните алатки дизајнирани да им овозможат на корисниците ослободување на ...
сите 11 | | | веќе видена

Јавното обвинителство денеска објави дека истрагата за „Рекет“ ја проширува за уште 5 нови лица, меѓу кои е и еден функционер, за кој веднаш во јавноста се ...
сите 257 | | | веќе видена

Во организација на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот и во соработка со приватниот сектор туристичките дестинации на Република Северна Македонија ...
сите 20 | | | веќе видена

Понекогаш е тешко да се замисли што сè прават родители за своите деца, но еден татко од Турција ги надмина границите. Името на мажот е Рамадан Коркут и тој ...
сите 8 | | | веќе видена

Потпретседателката на Собранието Фросина Ташевски-Ременски утринава прва излезе од тројцата осомничени во „Рекет“ за кои денеска треба судот да одлучи дали ќе ...
сите 164 | | | веќе видена

Очигледно е дека овој полицаец од Мајами сакал малку да си “поигра“ со овие дами. „Ти се допаѓаат добри или лоши девојки? Кој ќе нè приведе?“ - го прашале ...
сите 6 | | | веќе видена

Поранешниот разузнавач Зоран Верушевски дообјасни каква промена претрпеле бомбите.. Вели дека првата модификација следела по неговото апсење во 2015-та, а ја ...
сите 51 | | | веќе видена

Жена од Тексас сакала да помогне на еден бездомник и му понудила да преспие во нејзината куќа за да се стопли. Оваа хумана жена живеела со двете внуки. Кога ...
сите 3 | | | веќе видена

Руски возач излетал од спореден пат и безмалку ќе удрел во друг автомобил, од кого е направена оваа снимка. Притоа, не само што тој не сметал дека ги прекршил ...
сите 2 | | | веќе видена