Актуелно24

Зои Рот пред неколку години го носеше епитетот – најстрашното дете на интернет. Приказната за познатата фотографија на која девојчето блажено се смешка додека ...
сите 3 | | | веќе видена

Не трошете пари за разни хемиски средства што не даваат резултати. Наместо тоа ве советуваме да направите домашно средство кое проверено ги трга нечистотиите и ...
сите 16 | | | веќе видена

22- годишната Кристен Мајлс од Њу Џерси завршила факултет и пруфатила рабоа како дадилка за да може да ги платча сметките. Родители на три деца барале ...
сите 4 | | | веќе видена

Брадавиците се израстоци на кожата кои понекогаш делуваат како мали балони кои висат. Покрај тоа што не изгледаат убаво, тие често се наоѓаат на места на кои ...
сите 17 | | | веќе видена

Откако практично со години безуспешно трагала по работа, дипломираната правничка Ирина Кова која живее во Лондон, решила да покрене сопствен бизнис – продажба ...
сите 7 | | | веќе видена

Станува збор за риба со исклучително лош квалитет. Иако потрошувачите секојдневно се советуваат да внимаваат кога купуваат намирници што ги консумираат, една ...
сите 3 | | | веќе видена

Шведската агенција за јавно здравје објави дека е можно случаи на коронавирусот во земјата да се појавиле уште во ноември минатата година. Сепак, според ...
сите 40 | | | веќе видена

Кина наводно го лажела светот за епидемијата од корна вирусот за да добие на време да ги купи сите залихи на заштитни маски на меѓународниот пазар, пред тие да ...
сите 236 | | | веќе видена

Бојадисувањето на ѕидовите умее да биде и скапа инвестиција, но што кога дамките или наслагите по ѕидовите ќе станат премногу видливи? Всушност, постои начин ...
сите 8 | | | веќе видена

Сите сакаме да се веселиме и да наздравиме со семејството или со добро друштво, и сите го знаеме верувањето дека со вода не се наздравува, а приказната позади ...
сите 2 | | | веќе видена

Случајно малку се удривте и веднаш ви излезе модринка? Во тој случај, припаѓате во групата на лица на кои им излегуваат модринки и на благ притисок, а се ...
сите 6 | | | веќе видена

Новинарот Гоце Михајлоски се огласи преку Фејсбук за борбата со коронавирусот: ЕДЕН МЕСЕЦ ПОДОЦНА: Битката ја добив, војната ја изгубив(ме) Сосема беше во ...
сите 78 | | | веќе видена

На социјалните мрежи кружи фотографија која влава страв. Момент овековечен со камера на мобилен изгледа сосема нормално на прв поглед, но кога ќе погледнете ...
сите 2 | | | веќе видена

Постојат некои ефикасни природни третмани кои ќе ви ја хидрираат кожата и ќе ја направат блескава а еден од тие се и овие два маски за лице во кои главната ...
сите 15 | | | веќе видена

Патриција Кларк во 1983 година на свет го донела својот син Кевин Роберт кој бил тежок 7,3 килограми. Таа година бил вистинска сензција во вестите, некои ...
сите 3 | | | веќе видена

Кетрин Кар, 24- годишна мајка од Англија на неколку миниути ги оставила своите две деца сами во соба. Петмесечниот Френки спиел, а негоават 3- годишна сетричка ...
сите 5 | | | веќе видена

Хидроген или водороден пероксид може да биде одлично, мултинаменско средство за употреба во домаќинството. Може да се користи во медицински цели или пак како ...
сите 19 | | | веќе видена

Полицијата во средата во Хрватска го запрела Дражен Бреглец. Бреглец на Фејсбук опишал како со својот автомобил свртел десно за да дојде до 70 метри ...
сите 14 | | | веќе видена

Жена која на кратко била мртва после тешка и долга болеат тврди дека го видела Исус. Во прашање е жена која никогаш не била верник, а доживеала клиничка смрт и ...
сите 2 | | | веќе видена

next