Актуелно24

Мерната станица во Битола не работела поради комплексен дефект, сопштија од Министерството за животна средина и просторно планирање. Од таму велат дека мерната ...
сите 26 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев најави дека следната недела ќе почне дебата за новиот Клинички центар во парламентот. „Во Владата заврши комисијата за делот на локациите. ...
сите 54 | | | веќе видена

Во однос на барањето од Кабинетот на претседателот Ѓорѓе Иванов, доставено до Основниот суд Скопје 1 – Скопје, со кое се бара судот да достави службени белешки ...
сите 31 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев се сретна со шефицата на мисијата на Меѓународниот монетарен фонд во Македонија, Џесмин Рахман, којашто предводеше делегација на ММФ како ...
сите 27 | | | веќе видена

Лидерот на опозицијата во Зимбабве се извини откако ги навреди луѓето кои протестираа поради наводите за можни злоупотреби на изборите кои се одржаа на 30 ...
сите 3 | | | веќе видена

Џулијан Асанж веќе е обвинет од САД, но случајот ќе остане запечатен до апсењето на укажувачот, информира „Викиликс“ цитирајќи судски поднесоци што не се ...
сите 17 | | | веќе видена

Од Кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов реагираат на јавно објавеното решение за притвор на поранешниот генерален секретар на Владата, Кирил Божиновски, кој ...
сите 316 | | | веќе видена

Сметам дека вака донесеното решение со кое се определува притвор за двајцата обвинети, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот ...
сите 316 | | | веќе видена

Пратеничката Елизабета Канческа-Милевска им се извини на нејзините соседи, роднини и пријатели за синоќешниот протест пред нејзината куќа во населба Црниче . ...
сите 27 | | | веќе видена

Тетовскиот суд донесе ослободителна пресуда за гинекологот кој беше обвинет за смртта на родилката Виолета Кировска (33) во тетовската болница во 2015 година. ...
сите 28 | | | веќе видена

Неколку пратеници од Конзервативната партија на британската премиерка Тереза Меј соопштија дека поднеле писмо за гласање недоверба на премиерката, а ...
сите 257 | | | веќе видена

Медицинска сестра од Клиниката за токсикологија при комплексот клиники „Мајка Тереза“ во вечерните часови на 15 ноември во полиција пријавила агресивно ...
сите 18 | | | веќе видена

Миле Јанакиески, Кирил Божиновски и нивните семејства се жртви на политички прогон, терор и одмазда, изјави денеска на прес-конференција, портпаролот на ...
сите 316 | | | веќе видена

Поранешниот амбасадор на Македонија во Унгарија, Игор Есмеров, во интервју за „Макфакс“ тврди дека се крајно симптоматични тврдењата на премиерот Зоран Заев ...
сите 338 | | | веќе видена

next