Актуелно24

Љупчо Зиков на Фејсбук објави дека нема да ја прифати понудата од Владата да биде директор за финансии во МЕПСО. Како што наведува во неговиот статус, ...
сите 129 | | | веќе видена

Најмалку 11 луѓе загинаа кога дрво паднало за време на религиски фестивал во португалскиот остров Мадеира, соопштија локалните медиуми. Според информациите од ...
сите 6 | | | веќе видена

Во Управата за јавни приходи веќе еден месец вработените прават анализа на скандалот кога една од вработените дошла на работа без гаќи. Некој се пожалил кај ...
сите 37 | | | веќе видена

Директор на основно училиште во Македонски Брод организирал превоз на ученици со возила што не поседувале лиценци за посебен линиски превоз и превоз на ...
сите 16 | | | веќе видена

Некои луѓе дефинитивно не треба да бидат родители. Русин снимил видео како ја вози ќеркичката надвор од прозорот на своето BMW. Работат ли воопшто социјалните ...
сите 24 | | | веќе видена

„Македонска пошта“ jа реализира најавената новина во своето работење и отсега секој што нарачал нешто од интернет, ќе може да ја следи пратката. „Сите граѓани ...
сите 15 | | | веќе видена

Бугарски државјанин се обидел преку граничниот премин Блаце да пренесе 22 килограма марихуана. Дрогата била скриена во специјално направен бункер во неговиот ...
сите 71 | | | веќе видена

„Не се надевам, туку верувам дека оваа Влада експресно ќе даде амнестија за сите затвореници оти секоја претерана казна затворениците ги спобудалува и не ги ...
сите 30 | | | веќе видена

next