Актуелно24

Сашо Тасевски, директорот на БЈБ, телохранител на тогашниот министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски, доцна вечерва сведочеше во кривичниот суд дека на ...
сите 211 | | | веќе видена

Британската фунта денеска нагло падна бидејќи премиерката Тереза Меј остана на цврстите позиции за брегзитот, што ден претходно во Европската Унија беше ...
сите 105 | | | веќе видена

Приштина и Тирана се обврзани целосно да ги почитуваат одредбите од Спогодбата за асоцијација и стабилизација, кои се однесуваат на коректно управување со ...
сите 180 | | | веќе видена

На продолжението од судењето за настаните од 27 април, сведочеше собранискиот обезбедувач, Владимир Стојков. Тој потврди дека откако чул врева се симнал од ...
сите 211 | | | веќе видена

Емиратите го лансираа „Фуд анд вајн ченлс“ и на тој начин им обезбедуваат на патниците да имаат увид во начинот на создавање менија за летовите и во ...
сите 3 | | | веќе видена

Брутално претепаниот скопјанец за „Макфакс“ вели дека бил нападнат од познат лихвар во Скопје бидејќи зел на заем 200 евра, кои потоа ги вратил, но одбил да ...
сите 41 | | | веќе видена

Достоинството на македонскиот народ е ставено на тезга од страна на Зоран Заев, кој крои нов Устав напишан по грчки инструкции, обвини денеска на ...
сите 169 | | | веќе видена

Целосно бесмислени се обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ за наводни историски фалсификати. Уставните промени ќе се реализираат по референдумот во духот на ...
сите 197 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Гази Баба, Борис Георгиевски, денеска на прес-конференција најави дека на 23 септевмри, недела, во сите месни заедници, од 17 до 20 ...
сите 23 | | | веќе видена

Обвинетиот Игор Југ на продолжението од судењето за настаните од 27 април му постави прашање на ексминистерот за внатрешни работи, Агим Нухиу. Игор Југ на ...
сите 211 | | | веќе видена

next