Актуелно24

Со векови наназад нашата судбина може да се прочита од нашите дланки. Но, рацете откриваат и интересни работи за карактерот на личноста. Нашите баби знаеле да ...
сите 2 | | | веќе видена

Острошкиот манастир сместен на самата ивица високо во црногорските планини направен е во средината на 17 век и е посветен на Св.Василиj Острошки. Кај ...
сите 3 | | | веќе видена

На еден од најпознатите сајтови за огласи, осамна понуда која навистина звучи неверојатно. Во прашање е стан од 150 квадрати во Белград, со клима, камин, ...
сите 3 | | | веќе видена

Имено, во подрумот имало базен полн со ајкули, поточно седум живи и три мртви, морски кучиња во 15 метри долгиот базен. Тие биле префрлени во аквариум на Лонг ...
сите 2 | | | веќе видена

Српскиот популарен пејач сега е во брак со водителката Јована, но пред нејзе Жељко Јоксимовиќ имаше уште една сопруга со која ја има ќерката Мина. Поранешната ...
сите 8 | | | веќе видена

Маријана од Ужице решила да го раскаже непријатното искуство од свадбата на нејзината братучетка. Имено, сакала да направи убава работа, но нејзината тека за ...
сите 4 | | | веќе видена

Австралиската манекенка Џесика Вандер Лихи (29), која моментално живее во Њујорк, решила отворено да проговори за случај во кој непознат човек ја вознемирил ...
сите 2 | | | веќе видена

Видеот од штотуку родено бебе кое не сака да се одвои од својата мајка, многу брзо стана вирален хит на друштвените мрежи. Тоа ја прегрнало својата мајка со ...
сите 13 | | | веќе видена

Никола Џ. од Србија, Чачак, открил нешто шокантно во врска со Маријана, девојката со која се забавувал веќе подолго време. Тие двајцата откриле дека се во ...
сите 2 | | | веќе видена

Наташа Смит која одржувала врска на далечина со нејзиното момче Џерард, вели дека е бремена и дека тој не е татко на бебето туку ни помалку ни повеќе самиот ...
сите 4 | | | веќе видена

Државна лотарија на Македонија ја посетија млади весели луѓе, кои со себе донесоа инстант лоз ЗЛАТНА РИПКА , вреден милион денари. Озен Фератов од Велес, ја ...
сите 16 | | | веќе видена

Министерката за култура на Грција, Мирсини Зорба, предлага размена на скулптури, така што Грција би го земала споменикот на Александар Македонски, познат како ...
сите 81 | | | веќе видена

next