Актуелно24

Владата ги усвои стандардните оперативни процедури за постапување со жртви на трговија со луѓе. Тие уредуваат постапки, процедури и начини на обезбедување, ...
сите 55 | | | веќе видена

Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески го осудува бегството на експремиерот Никола Груевски. ,,Најостро го осудувам ваквиот чин бидејќи ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Телевизиската мрежа Си-ен-ен поднесе тужба против администрацијата на Трамп во обид да го врати пристапот до Белата куќа на новинарот Џим Акоста, чии ...
сите 55 | | | веќе видена

По трите случаи на бегство по изрекување на мерката притвор или затворски казни и повеќе од очигледно е дека е потребно да се направи проценка на ...
сите 71 | | | веќе видена

Петицијата со која од регулаторите во Велика Британија се бара да ја укинат забраната за прикажување на божикната реклама во која се нагласува декструктивното ...
сите 16 | | | веќе видена

Рабинот Пинчас Винстон, признат автор и пророк, предупреди дека обновените судири во Појасот Газа и тековните тензии меѓу Израел и Иран поради Сирија може да ...
сите 5 | | | веќе видена

Градоначалничката на Општина Битола Наташа Петровска на новинарско прашање ја коментираше актуелната состојба со неработењето на мерната станица 2 во центарот ...
сите 17 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, заедно со заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања и за координација со економските ресори, Кочо Анѓушев, и ...
сите 48 | | | веќе видена

next