Актуелно24

Најмалку 31 аџија починале синоќа на аџилак во Саудиска Арабија, пренесуваат саудиските новински агенции додавајќи дека сите се странски државјани, но дека сѐ ...
сите 32 | | | веќе видена

ВМРО-НП го повикува раководството на ДПМНЕ и до нив блиските медиуми да престанат да го напаѓаат, омаловажуваат и дискредитираат братството во „Св. Јован ...
сите 74 | | | веќе видена

Во обид да го намали гневот кај навивачите, Барселона утринава го потврди трансферот на бразилскиот репрезентативец Паулињо кој доаѓа од Гвангжу. За него се ...
сите 61 | | | веќе видена

Можеби нема да добие 12, но Кристијано Роналдо не смее да помине со помалку од четири меча суспензија поради синоќешниот напад на главниот судија. Португалецот ...
сите 92 | | | веќе видена

Повеќе од една година откако Венециската комисија на Македонија ѝ препорача да биде дозволено објавување материјали од бомбите што ја засегаат јавноста, власта ...
сите 29 | | | веќе видена

Со настапот на Игор Џамбазов вчеравечер заврши десеттиот јубилеен „Пиволенд“. Фестивалот оваа година траеше седум дена, а Скопското Кале беше одлична локација ...
сите 95 | | | веќе видена

Врнежите од дожд го изгасија пожарот што беснее неколку недели во Македонски Брод. Според последните информации од Центарот за управување со кризи, состојбата ...
сите 339 | | | веќе видена

Собранието на Република Македонија шестата седница, на која се расправа за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски, ќе ја продолжи денеска во ...
сите 369 | | | веќе видена

Вечерва со почеток од 22,00 часот се игра првото Ел Класико во Шпанија, но во рамките на тамошниот Суперкуп, каде во првата пресметка домаќин е Барселона. ...
сите 43 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Арбен Таравари, му одговори на ВМРО-ДПМНЕ по обвинувањата дека додека луѓе умирале, тој се сончал на плажи. „Здраво ВМРО, тука сум, во ...
сите 30 | | | веќе видена

next