Актуелно24

Во склоп на кампањата за референдумот на 30 септември Движењето БЕСА вчера оствари средба со жителите на Општина Боговиње, а после тоа следеше марширање по ...
сите 23 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ не сакаше за ,,Макфакс” да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за ...
сите 167 | | | веќе видена

Заменик-министерот за надворешни работи на Република Македонија, Андреј Жерновски, ја прими Лујза Винтон, специјален претставник на Канцеларијата на ...
сите 24 | | | веќе видена

Лицето кое вчера беше брутално претепано во Аеродром се здобило со скршеници во пределот на носот и вилицата, имало исеченици по глава бидејќи било удирано со ...
сите 41 | | | веќе видена

Колумбиската полиција го затвори малиот музеј во Меделин посветен на животот на злогласниот наркобос Пабло Ескобар, бидејќи неговите сопственици немале дозвола ...
сите 11 | | | веќе видена

Триесет и тригодишно момче се скарало со поранешната девојка и скокнало од 13. кат на студентскиот дом „Карабурма“ во Белград, пренесува РТС. Во брзата помош ...
сите 13 | | | веќе видена

Со финиширање на изградбата на вторите две згради во новата населба Александрија, во општината Ѓорче Петров, паралелно почна да се работи на првите пристапни ...
сите 10 | | | веќе видена

next