Актуелно24

Беки Знек и нејзиниот свршеник Марк Хигинс ги изгубиле сите работи што ги поседуваат откако, за да се преселат ангажирале компанија која ја пронашле на ...
сите 2 | | | веќе видена

Една млада Американка доживеала крај на долга врска и бидејќи не ѝ било лесно, се јавила кај пријателка и скоро цела ноќ ѝ плачела по телефон. Во еден момент ...
сите 4 | | | веќе видена

Внимателно погледнете ја оваа слика. На прв поглед ви се чини дека гледате само куп дрва, но погледнете повторно. Уметничката Joerg Düsterwald слика по телата ...
сите 2 | | | веќе видена

На сите им се случува да кажат некој гаф, но и да изреагираат многу смешно. Водителка на американската телевизија „Еј-би-си њуз“ во еден миг толку се исклучи ...
сите 5 | | | веќе видена

Меѓу податоците кои се наоѓаат на биометриските лични карти е и бројот чии лица имаат слични карактеристики како и вашите. Еве како можете тоа да го проверите! ...
сите 37 | | | веќе видена

Само во Зрновци за три месеци 12 починати и ниту едно родено дете. Ова е фрапантната статистика која на најочигледен можен начин ја дава сликата за празнењето ...
сите 20 | | | веќе видена

Кога оваа млада учителка го запознала човекот по име Јован, била уверена дека ја пронашла својата сродна душа. Кенди од Флорида вели дека веднаш се заљубила. ...
сите 2 | | | веќе видена

Несекојдневна сцена на венчавка во Србија, објави анонимна девојка која викендов и се мажела најдобрата другарка , па како што е редот таа била поканета да ...
сите 7 | | | веќе видена

Ако сакате вашиот паричник да стане “магнет” за пари, тој мора да биде направен од природни материјали и во него се препорачува да ставите желад, за секогаш да ...
сите 2 | | | веќе видена

Студент од американскиот факултет Венсминстер во Пенсилванија се запрепастил кога примил пакет во кој наместо чиста облека и колачи на кои се надевал од ...
сите 5 | | | веќе видена

Шокиран сопственик на куќа пронашол питон во клозетска шоља во домот во Австралија, кој излегол од одводот во шест часот утрото. Семејството брзо го повикала ...
сите 10 | | | веќе видена

Еден манијак во Америка влегол во дворот на куќа и низ прозорец ги набљудувал децата додека спијат, а наводно и се самозадоволувал. На снимката се гледа како ...
сите 3 | | | веќе видена

Сакала само да ја изненади својата ќерка. Дијана, мајката на студентката Мек Кен Пилинг (18) сакала да ја изненади својата ќерка. Отишла во студентскиот дом ...
сите 2 | | | веќе видена

Некои предмети од домот кои ги користиме мора веднаш да ги исфрлиме од употреба или да ни останат само за спомен, затоа што нивниот рок на траење одамна ...
сите 3 | | | веќе видена

next