Актуелно24

ВМРО-ДПМНЕ, очигледно, продолжува по патот што го трасира екслидеорт на партијата, Груевски, продолжува да игра на картата за спас на името. Раководство на ...
сите 40 | | | веќе видена

Објавувањето на Законот за јазици и Договорот од Преспа во „Службен весник“ е согласно Уставот, соопштија од Владата. Од таму додаваат дека претседателот Ѓорге ...
сите 275 | | | веќе видена

Полицијата на аеродромот „Шоенфелд“ во Берлин била изненадена кога во панталоните на еден од патниците што се подготвувал да влезе во авион, пронашла натрапник ...
сите 10 | | | веќе видена

Татко од Охајо одлучи да ја научи својата ќерка дека не смее да малтретира други деца. Тој се одлучи за необичен метод. Мет Кокс ја казни својата 10-годишна ...
сите 4 | | | веќе видена

Дали имате добар вид? Еве едноставен тест. Во коментарите на страната или на Фејсбук пишете ни дали оваа мачка се качува или слегува по скалите. Споделете ја ...
сите 4 | | | веќе видена

Пратеникот Артан Груби од ДУИ, по објавувањето на Законот за јазиците во „Службен весник“, вели дека нема да биде лесна неговата примена, но со добра волја на ...
сите 64 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, на некои повисоки места наместа со остатоци од кашест снег на коловозот, a низ целата ...
сите 191 | | | веќе видена

Скопското обвинителство ги проверува наодите на своите колеги од специјалното јавно обвинителство дали тројца лекари им издале фалш медицински белешки за ...
сите 58 | | | веќе видена

2018 година ќе биде запаметена како една од најпродуктивните години во историјата на односите меѓу САД и Грција, изјави висок американски претставник за ...
сите 13 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од неговата парламентарна група, а претседателот на партијаta, ...
сите 684 | | | веќе видена

Објавувањето на Законот за јазиците во „Службен весник“ е противуставен чекор, велат од кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов. Оттаму велат дека чекорот не е ...
сите 275 | | | веќе видена

Повеќе од 41.000 луѓе беа затрупани во снегот од понеделникот во Салцбург, меѓу кои и холивудскиот актер и пејач Дејвид Хаселхоф (66), пишуваат австриските ...
сите 4 | | | веќе видена

Поради прецизирање и појаснување одредени одредби, Министерството за финансии предлага измени и дополнувања во Законот за данокот на додадената вредност, е ...
сите 10 | | | веќе видена

Наставниците што протестираат во Атина се судрија со полицијата вторпат за една недела. Учителите во основните училишта се судрија со полицијата за време на ...
сите 10 | | | веќе видена

next