Актуелно24

Американскиот секретар за одбрана, Џејмс Матис, утринава слета на Меѓународниот аеродром „Скопје“ и беше пречекан од министерката за одбрана, Радмила ...
сите 279 | | | веќе видена

Над два милиона луѓе се евакуирани во кинеската јужна провинција Гуангдонг пред пристигнувањето на тајфунот Мангхут. Претходно овој тајфун со ветрови со брзина ...
сите 120 | | | веќе видена

Најмалку 40 рудари остнале затрупани во рудник за злато на северот на Филипините. До сега се извлечени седум тела, соопшти филипинската полиција. Голем одрон, ...
сите 120 | | | веќе видена

Истражители во Босна и Херцеговина се соочиле со глетка од хорор филм кога откопувале делови од искасапеното тело на 60-годишната Насихе Велиќ од местото ...
сите 18 | | | веќе видена

Десеттата сезона на „Современо семејство“ наскоро ќе почне да се емитува, а еден од авторите на популарната серија, Кристофер Лојд, најави нешто што ги загрижи ...
сите 3 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери, ги повика сите на 30 септември да им подарат на генерациите подобра и подостоинствена татковина. „Ќе гласам ЗА ...
сите 146 | | | веќе видена

Од нас зависи иднината на нашите деца и на нивните деца, никој друг за нас неможе да ја донесе оваа одлука. Нашиот мултиетнички народ е исправен пред крупна ...
сите 146 | | | веќе видена

next