Актуелно24

Додека цела влада и градот Скопје годишно издвојуваат 1.5 милион евра за борба против загадувањето на воздухот, а само градот Скопје ќе издвојува 4 милиони ...
сите 12 | | | веќе видена

Полицијата во Луизијана, САД уапси опасен убиец, кој ги застрелал родителите и уште три лица. Властите го пронајдоа во Вирџинија 21-годишниот Дакота Териот, ...
сите 3 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски е во паника поради влезот на Македонија во ЕУ и НАТО, а токму влезот во НАТО и растот на платите се најголемиот пораз за антизападниот ...
сите 102 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ утре во Собрание ќе поднесе барање за оставка на Заев, формирање техничка влада и иницијатива за распуштање на парламентот. ...
сите 111 | | | веќе видена

Темелните анализи на пензискиот систем што ги направи Министерството за труд и социјална политика со Меѓународните финансиски институции за првпат после цели ...
сите 198 | | | веќе видена

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство внимателно ги разгледува сите можности од правен аспект како и на кој начин државата може да помогне ...
сите 88 | | | веќе видена

Информациите на социјалните медиуми дека министерот за здравство, Венко Филипче, ја вакцинирал неговата внука Илина со МРП вакцина е лажна вест, реагираат од ...
сите 79 | | | веќе видена

СДСМ ја поистоветува државата со партијата и прави класична злоупотреба на државни ресурси за партиски цели, рече портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, ...
сите 27 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби примени се вкупно 6 нови заболени од морбили, а уште тројца амбулантски се ...
сите 101 | | | веќе видена

next