Актуелно24

Нема веќе долги чекања во УЈП и УИПР, граѓаните со само еден клик од својот дом ќе можат да ги следат нивните предмети во управите, соопшти Министерството за ...
сите 20 | | | веќе видена

Руски бомбардер Ту-22М3 за време на слетувањето на воениот аеродром во Мурманска област се урнал, пренесува „Раша тудеј“. Несреќата се случила околу 13 часот и ...
сите 13 | | | веќе видена

Комисијата за прашањата на изборите и именувањата во Собранието го предлага адвокатот Стевица Јосифовски да биде еден од двајцата нови членови на Агенцијата за ...
сите 13 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија и додаваат дека засега забележани се врнежи од ...
сите 105 | | | веќе видена

Поддршка од НАТО за финалните чекори за членство и надеж дека Република Македонија ќе биде 30. земја членка на Алијансата изрази помошник генералниот секретар ...
сите 37 | | | веќе видена

Оксфордската тројка Мохамед Карар, Басам Карар и Анџум Догар осудени се на доживотен затвор. Во периодот помеѓу 2002 и 2005 година тие намамувале едно девојче ...
сите 13 | | | веќе видена

Владата ја испрати целосната содржина од Законот за употреба на јазиците на мислење до Венецијанската Комисија, заедно со алтернативниот текст на членот 8 од ...
сите 118 | | | веќе видена

Присуството на штетните ПМ10 честички вчера бил под прагот од 188 микрограми на метар кубен во Скопје, Битола, Гостивар и Тетово и поради тоа Владата од утре ...
сите 132 | | | веќе видена

next