Актуелно24

Еден човек е уапсен откако се полеал со вино и потоа се обидел да се самозапали во воз во Франција. Според извештаите, човекот се налутил откако кондуктерот му ...
сите 21 | | | веќе видена

Две истраги во моментов се водат во Министерството за вантрешни работи за да се утврди како било организирано бегството на поранешниот премиер Никола Груевски ...
сите 276 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, заедно со амбасадорката на Јапонија, Кеико Ханеда, и вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, денеска ...
сите 20 | | | веќе видена

Петнаесетина невладини организации меѓу кои и Хелсиншкиот комитет, Цивил, Македонското здружение на млади правници, Евротинк, МОФ, Транспаренси Интернешнл и ...
сите 71 | | | веќе видена

Над 400 страници документација е прибрана досега, со која македонското Министерство за правда ќе бара екстрадиција на Никола Груевски од Унгарија. Владиниот ...
сите 276 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција отвори предмет по допрен глас за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски ...
сите 276 | | | веќе видена

Од Вибер групата каде членуваат дел од пратениците и членови на ВМРО-ДПМНЕ, преку која се организирале граѓаните да дојдат во Собранието, лицето потпишано како ...
сите 157 | | | веќе видена

Во Владата на Република Македонија на покана на заменикот претседател на Владата на Република Македонија и министер за одбрана, Радмила Шекеринска и министерот ...
сите 41 | | | веќе видена

Градежниот факултет и ИЗИИС од УКИМ Скопје и Адинг Ад Скопје ќе спроведат нaучно-истражувачки проект: зајакнување ѕидарија со конструктивно префугирање – ...
сите 9 | | | веќе видена

Бројот на жртви во најсмртоносниот пожар во историјата на Калифорнија се зголеми на 56, а 130 луѓе се водат како исчезнати во огнената стихија што веќе една ...
сите 142 | | | веќе видена

next