Актуелно24

Повеќе од една година откако Венециската комисија на Македонија ѝ препорача да биде дозволено објавување материјали од бомбите што ја засегаат јавноста, власта ...
сите 20 | | | веќе видена

Со настапот на Игор Џамбазов вчеравечер заврши десеттиот јубилеен „Пиволенд“. Фестивалот оваа година траеше седум дена, а Скопското Кале беше одлична локација ...
сите 16 | | | веќе видена

Врнежите од дожд го изгасија пожарот што беснее неколку недели во Македонски Брод. Според последните информации од Центарот за управување со кризи, состојбата ...
сите 367 | | | веќе видена

Собранието на Република Македонија шестата седница, на која се расправа за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски, ќе ја продолжи денеска во ...
сите 424 | | | веќе видена

Вечерва со почеток од 22,00 часот се игра првото Ел Класико во Шпанија, но во рамките на тамошниот Суперкуп, каде во првата пресметка домаќин е Барселона. ...
сите 43 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Арбен Таравари, му одговори на ВМРО-ДПМНЕ по обвинувањата дека додека луѓе умирале, тој се сончал на плажи. „Здраво ВМРО, тука сум, во ...
сите 30 | | | веќе видена

Во врска со информацијата дека наводно, пред три дена на клинички центар е однесено 25-26 годишно девојче, кое по кратка евалуација е пуштено дома и истото ...
сите 30 | | | веќе видена

Дубровник драстично ќе го намали бројот на посетители што ќе можат да влезат во стариот дел од градот, открил градоначалникот Мато Франковиќ, за британски ...
сите 38 | | | веќе видена

Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА) почна со поединечна проверка на бројот на вработени во сите институции откако било утврдено ...
сите 26 | | | веќе видена

Ова го изјави директорот на албанската полиција, Хаки Чако, давајќи објаснувања за албанските медиуми околу состојбата со албанските државијани кои бараат азил ...
сите 48 | | | веќе видена

Пожарникари и месно население цела ноќ го гасеа пожарот што се разгоре вчера вечер во скопско Кондово. Според последните информации од Центарот за управување ...
сите 423 | | | веќе видена

next