Актуелно24

Кина ја промени контроверзната одлука да дозволи употреба на производи од загрозени тигри и носорози за медицинска намена за што активистите за заштита на ...
сите 4 | | | веќе видена

Бројот на смртни случаи во Нигерија предизвикани од колера се искачи на 71, соопштува Светската здравствена организација. Колинс Овили, претставник од СЗО, ...
сите 19 | | | веќе видена

Градот Скопје реагира на прес-конференцијата на членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, поврзана со предлогот за воведување систем на налепници при ...
сите 117 | | | веќе видена

Познати се имињата на сите тринаесет говорници што в петок, 16 ноември, ќе бидат дел од AllWeb, првата и единствена конференеција за дигитални комуникации во ...
сите 9 | | | веќе видена

Со буџетот за 2019 година се намалува буџетскиот дефицит, односно јазот помеѓу буџетските приходи и расходи. Буџетскиот дефицит за в година е проектиран на 2,5 ...
сите 52 | | | веќе видена

Словенечкиот министер за одбрана, Карл Ерјавец, вчера вети темелна истрага по жалбите дека словенечките војници што учествуваа во неодамнешната меѓународна ...
сите 39 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не е организатор на протестот најавен за недела, изјави генералниот скеретар на партијата, Игор Јанушев. „Нормално демократско право е на секој да ...
сите 98 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во рамките на посетата на Брисел се сретна со еврокомесарот за проширување и соседска политика, ...
сите 119 | | | веќе видена

Околу 200.000 луѓе, вклучувајќи ги полските лидери и националистички групи, маршираа низ Варшава во неделата за да ја одбележат 100-годишнината од независноста ...
сите 15 | | | веќе видена

Извикувајќи „одмазда” и опколени од маскирани вооружени лица во камуфлажна облека, илјадници ожалостени лица во Појасот Газа во понеделникот погребаа седум ...
сите 35 | | | веќе видена

Краткометражниот македонски филм „Малина“, во режија на Анастасија Лазарова-Пилинг, а во продукција на Никола Мадиќ, односно „Монолит филм“, ќе биде прикажан ...
сите 6 | | | веќе видена

Судот соопшти дека денеска добиле известување од затворот во „Шуто Оризари“ оти експремиерот Никола Груевски не се јавил за издржување на затворската казна. Од ...
сите 596 | | | веќе видена

next