Актуелно24

Најпродаваните цигари во поранешна Југославија беа „Филтер 57“ во меко пакување. Но интересно за овие цигари е тоа што тие се свртени обратно. Цигарите намерно ...
сите 4 | | | веќе видена

Портпаролот на Владата, Миле Бошњакоки ја демантираше изјавата на косовскиот новинар Батон Хаџиу од телевизијата „Клан косова“ според кого премиерот Заев во ...
сите 65 | | | веќе видена

Сакам да знаете, тие тројцата на „М“, што не е „мерцедесот“ на Груeвски, не е ни нашата Македонија, Меркел, Макрон и Могерини тие се големи пријатели на нашата ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери во вечерашното издание на „Click Plus“ го објаснуваше процесот на избори во втор круг како и потребниот цензус од ...
сите 33 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо од јуни стана нов играч на гигантот Јувентус од Торино, Италија. Роналдо во Торино ја донесе целата своја фамилија, а неговиот син стана дел ...
сите 59 | | | веќе видена

Многу луѓе во автомобилите секогаш имаат шише со вода во случај да ожеднат додека возат, мислејќи дека тоа е добар потег. Но, на еден маж токму тоа му ...
сите 5 | | | веќе видена

Убеден сум дека кандидатот професорката Силјановска- Давкова е личност со интегритет , знаење, искуство, истрајност, смиреност и верувам дека со сигурност ќе ...
сите 14 | | | веќе видена

Еден побегнат затвореник се појавил по 10 години бегство, пред полициската станица во Салцбург со желба да се врати во затворската ќелија. Австриецот, на ...
сите 2 | | | веќе видена

Тој ден е со црвена боја во календарот и тоа значи дека не се работат ниту домашните ниту земјоделските работи. Жените на овој ден не смеат да земат игла во ...
сите 18 | | | веќе видена

next