Актуелно24

Владејачката партија СДСМ реагираше на обвинувањата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ, кој на прес-конференција објави инсерт од видео на кое се гледа како ...
сите 126 | | | веќе видена

Јас ги сакам луѓето, животните, го сакам животот и ја сакам среќата! Никогаш не мислев дека можам да бидам толку скршена, но ете од сега се менувам зошто тоа е ...
сите 4 | | | веќе видена

„Ајфон XS“, „ајфон XS Max“ и „ајфон XR“ се новите паметни телефони од „Епл“ за 2018 година. Нивната продажба ќе почне на 21 септември, а најевтин од овие три ...
сите 9 | | | веќе видена

Официјални лица во Јужна и Северна Каролина ги затвораат пристаништа пред налетот на ураганот Флоренс кој се приближува кон нивниот брег. Ураганот Флоренс ...
сите 207 | | | веќе видена

Израелските безбедносни власти жестоко ги демантираа извештаите дека Саудиска Арабија, наводно, ги купила системите за противракетна одбрана „железна купола“ ...
сите 7 | | | веќе видена

На покана на министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денеска во официјална посета престојуваше министерот за Европа и надворешни работи на Албанија, ...
сите 27 | | | веќе видена

И покрај предвидувањата, актерката Синтија Никсон од серијата „Сексот и градот“ се надева дека ќе ги искористи предностите од анти-елитистичкиот бран кој ...
сите 14 | | | веќе видена

Заменик министерот за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули оствари работна средба со директорот за програмски менаџмент во Меѓународната ...
сите 23 | | | веќе видена

Во земја каде што нацистичките симболи се нелегални, глетката на статуи од волци кои отпоздравуваат со нацистички поздрав изгледа премногу невообичаено. Сепак, ...
сите 13 | | | веќе видена

next