Актуелно24

Бујната зелена мов на источен Антарктик, која извира од мразот во текот на кратката сезона на растење во секое антарктичко лето, ја уништуваат климатските ...
сите 7 | | | веќе видена

Градоначалникот на Куманово до СВР Куманово пријавил дека во два наврати му биле испратени СМС пораки со заканувачки содржини кон него и неговиот син. По ...
сите 31 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривичнa пријавa против две лица од Охрид поради сторено кривичнo делo „неовластено производство и пуштање во промет ...
сите 33 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје во полицијата пријавило дека бил донесено 22-годишно момче кое имал повреди добиени од ...
сите 93 | | | веќе видена

Шведскиот премиер Стефан Лофвен изгуби на задолжителното гласање доверба во парламентот на 25-ти септември, поради што социјалдемократот ќе мора да се повлече ...
сите 22 | | | веќе видена

Полицијата во Тајланд ги пронашла телата на британскиот милијардер и неговата сопруга. Телата биле закопани во близина на поток на нивниот имот во северниот ...
сите 10 | | | веќе видена

Со помош на турските претставници од претседателскиот комитет при КФОР, девет училници беа целосно реновирани и свечено отворени во основното училиште Хазиз ...
сите 16 | | | веќе видена

Копенхагенската полиција уапси седум лица во координирана акција во неделата, како реакција на ескалација на насилството меѓу бандите во градот. Тие добија ...
сите 15 | | | веќе видена

Антикорупциската комисија има доставено иницијатива за поведување постапка за кривично гонење поранешен декан на Филозофскиот факултет до Јавното ...
сите 40 | | | веќе видена

Поради зголемената грижа за безбедноста на учениците, Општина Ценар реализира низа проекти, чија цел е зголемување на безбедноста на учениците при нивното ...
сите 33 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, истакна дека е скандалозно тоа што Талат Џафери во име на Собранието во текот на вчерашниот ден одби да ...
сите 69 | | | веќе видена

По првиот дел од судењето во кривичниот суд за настаните од 27 април, обвинителката Вилма Русковска, на новинарско прашање, рече дека се уште е во предистрага ...
сите 39 | | | веќе видена

Повеќе германски водечки политичари, меѓу кои и канцеларката Ангела Меркел, одбија да присуствуваат на свечената вечера во чест на турскиот претседател Реџеп ...
сите 97 | | | веќе видена

next