Актуелно24

Барселона не одигра најмудро овој преоден рок, па ќе се спасува во неговиот финиш. Поразот на Hoу Кaмп во шпанскиот Суперкуп од Реал Мадрид ја прели чашата, па ...
сите 61 | | | веќе видена

Комити полека почнаа да го најавуваат историскиот меч меѓу Вардар и Фенербахче, кој може да донесе прво учество во фазата по групи од едно европско ...
сите 39 | | | веќе видена

Откако со волеј удар го тресна Копенхаген во Скопје, навивачите на Вардар беа зачудени што управата реши да го продаде Џонатан Балотели во пресрет на големата ...
сите 135 | | | веќе видена

Од градската болница “8-ми Спетември“ реагираат на написите во одредени медиуми за смртта на затвореникот кој беше пренесен во тешка здравствена сотојба. Во ...
сите 19 | | | веќе видена

Голем пожар избувна денеска во близина на хрватскиот град Обровац, во северниот дел на Задарската Жупанија. Во гаснењето на пожарот учествуваат околку сто ...
сите 353 | | | веќе видена

Израелската полиција го уапси милијардерот Бени Штајнмец и уште четири лица осомничени за „перење“ пари и давање мито. Полицијата соопштила дека апсењата се ...
сите 20 | | | веќе видена

Кралицата Елизабета Втора ќе абдицира кога ќе наполни 95 години и круната ќе му ја препушти на својот најстар син Чарлс, кој нема да биде официјално крунисан, ...
сите 28 | | | веќе видена

Ирачката инвазија на Кувајт била искористена како извонредна можност од страна на владата на премиерката на Велика Британија, Маргарет Тачер, да им продаде ...
сите 13 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Томислав Тунтев, уште еднаш пред јавноста и пратениците повтори дека пратениците на СДСМ нема да учествуваат, како ...
сите 411 | | | веќе видена

Маж, чиј идентитет не е познат, силувал жена во Велес со нарушен психички развој. Според информациите на МВР, вчера околу 6.30 часот во Велес непознат сторител ...
сите 35 | | | веќе видена

Дваесет и едногодишна девојка намерно предизвикала пожар во фабрика за чевли во Берово, при што во опасност бил доведен животот на вработените. Полицијата ...
сите 19 | | | веќе видена

Претходниот претседател на Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ), Живко Митревски, не го дава клучот од претседателската канцеларија. Како што јавува ...
сите 110 | | | веќе видена

Здравствената состојба на момчето во кое пукаше полицаец во Струмица се подобрува. Струмичкото јавно обвинителство соопшти дека момчето и натаму се наоѓа на ...
сите 63 | | | веќе видена

next