Актуелно24

Марионетата Зоран Заев со бришење на се што е македонско ја фрли Македонија на колена наспроти референдумската народна воља против бришење на светото ...
сите 14 | | | веќе видена

Го решивме најголемиот надворешно-политички проблем и ја заокруживме нашата државност, Македонија е извлечена од изолација. Продолжуваме кон евроатлантска ...
сите 55 | | | веќе видена

Бездомниците коишто преноќуваат во прифатниот пункт Момин Поток во Скопје денеска добија оброк преку најдобро рангираното иновативно решение за искористување ...
сите 45 | | | веќе видена

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска коментирајќи ја иницијативата на ВМРО-ДПМНЕ за предвремени избори изјави дека Владата ќе го разгледа барањето. ...
сите 28 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, одговарајќи на новинарски прашања во Владата даде коментар за оставката на грчкиот министер за одбрана Панос ...
сите 486 | | | веќе видена

Во чест на покојниот градоначалник на Охрид, Јован Стојаноски, вчера српските солисти, мецосопранот Александра Петровиќ и тенорот Стеван Каранац, заедно со ...
сите 21 | | | веќе видена

Партијата „Независни Грци“ нема да го поддржи гласањето доверба во грчкиот парламент, изјави лидерот на партијата Панос Каменос, кој претходно денеска соопшти ...
сите 486 | | | веќе видена

Во несреќа во рудник во северна Кина, загинаа најмалку 21 рудар, соопштија локалните власти. Како што се наведува, спасени биле 66 рудари, пренесе „АП“. Иако ...
сите 20 | | | веќе видена

next