Помогни ми, Господе – молитва која ќе ви даде сила и нова верба

Добрината е најголемата доблест на еден човек. Животот е премногу краток за да трчаме кон материјалните богатства. Секој ден треба да настојуваме да бидеме се’ ...
| | веќе видена | слични

Медицинската сестра Сана Шали (33) имала шокантна средба со еден велосипедист. Имено, само што ја завршувала смената во една болница во предградието на ...
| | веќе видена | слични

Хрватската тренерска фудбалска легенда Мирослав Ќиро Блажевиќ е познат по ведрината и смислата за хумор, а околу Коронавирусот вели дека ги слуша препораките ...
| | веќе видена | слични

Останато

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 292 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 169 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски на денешната вонредна прес-конференција, по одлуката на Владата вчера да бидат отворени ...
сите 248 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Помогни ми, Господе – молитва која ќе ви даде сила и нова верба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: