Актуелно24

Многу луѓе се согласуваат со тоа дека аеродромите се најстресниот дел од секое патување. Како и да е постои еден аеродром кој Ви гарантира и ќе Ви го направи ...
| | веќе видена

Во 2009 година понудив Македонија да биде заедничка држава на сите. Ако јас почитувани бев предвесник на 2016, 2017 година, денес 2019 година нашиот драг ...
сите 22 | | | веќе видена

Секаде подадовме рака, со сите станавме пријатели, само дома на подадена рака не се подава рака, поради политикантство, поради пуста власт, е нема тоа да се ...
сите 17 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на државата од редовите на ВМРО-ДПМНЕ професорката Гордана Силјановска Давкова направи голем лапсус на денешниот митинг на ...
сите 18 | | | веќе видена

Џесика ДеКристафаро (28) од Мајами, чија кариера кренала во нагорна линија, преку ноќ и се променил животот. Иако со години интутивно знаела дека нешто ...
сите 2 | | | веќе видена

Арон и Рајчел Халберт, кои се инаку белци и евангелисти, раскажале неверојатна приказна за тоа како и зашто одлучиле да посвојат пет црни деца, од кои три како ...
| | веќе видена

На почетокот излгедало само како обична грешка. Сопружници резервирале соба во истиот хотел кај што го поминале медениот месец пред 20 години. Бидејќи ...
сите 11 | | | веќе видена

Емилија Џорџ работела за бројни приватни летови како стјуардеса,а за британскиот „Телеграф“ се одлучи да открие се што се случува во приватните авиони на ...
сите 2 | | | веќе видена

Синди Маисонев секој ден се сеќава детелно на денот кога требало да се омажи за својот вереник, момчето кое го запознала пред две години, со кое планирала ...
сите 3 | | | веќе видена

Многу од идните родители се плашат дека нивниот домашен миленик нема да прифати нов член во семејството. Ова семејство не мора да се грижи за тоа. Ќе видите ...
сите 8 | | | веќе видена

Овој возрасен мештанин со многу интересна животна приказна пред 48 години доживеал клиничка смрт, а потоа сиот свој живот го посветил на селото и на помагање ...
сите 5 | | | веќе видена

Малата Мава е ставена во медицинска кома бидејќи вирусот ги има зафатено мозокот и тело. Докторите од медицинската болница во Франција почнале да се сомневаат ...
сите 3 | | | веќе видена

Тројца „шибицари“ од Македонија го нападнале државниот потсекретар на италијанската полиција, Стефано Кандиани и неговата мајка пред две недели во Болоња, ...
| | веќе видена

Жената печела леб секое утро, тоа била нејзина традиција. Исекла две парчиња леб и двете ги премачкала со путер. Како и секогаш, ја одделила кората од ...
сите 7 | | | веќе видена

Млада жена од Осијек длабоко е рзочарана од сознанието дека нејзиниот сопруг ја изневерува и тоа со нејзината сестра со која била многу блиска. Ова е исповед ...
сите 3 | | | веќе видена

Само сознанието дека вашата девојка ве изневерила е страшно и стресно искуство, но кога ќе ги прочитате овие пораки ќе ви бие малку лесно ако тоа ви се случило ...
сите 13 | | | веќе видена

next