Актуелно24

Заменик-претседателката во Владата и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, заедно со заменик-претседателот во Владата задолжен за европски прашања, Бујар ...
сите 46 | | | веќе видена

Обвинителите Златко Биковски, Гордана Ѓешковска и Јован Цветановски куртулија од разрешување за несоодветно непостапување на 27 април во Собрнието. Петчлената ...
| | веќе видена

Работиме на целосно расчистување на синоќешниот настан во општина Шуто Оризари, изјави денеска министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. „Повредени се ...
сите 150 | | | веќе видена

Возачот на камион Дејвид Џонсон освои 298 милиони долари на пауербол-лото и тоа е втор најголем џекпот што некогаш е освоен во Америка. Тој рече дека веднаш ќе ...
сите 18 | | | веќе видена

Дали го има Груевски на безбедносните камери од премините во Албанија сè уште ќе остане енигма. Државниот јавен обвинител, Љубомир Јовески, рече дека не било ...
сите 32 | | | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски го нарече камелеон и кариерист министерот за надворешни работи, Никола Димитров, кој, како што нагласи, секогаш се ...
сите 80 | | | веќе видена

Судењето за предметот „Талир“ на специјалното јавно обвинителство за незаконско финансирање на партијата ВМРО-ДПМНЕ почнува на 18 февруари во кривичниот суд. ...
сите 167 | | | веќе видена

Животот воопшто не бил праведен кон мајката на момчето Мартин Сиљанов кој неодамна настрада во пожар позади трговскиот центар „Рамстор“. Ова може да се заклучи ...
сите 11 | | | веќе видена

Грците велат дека идентитетот е во прашање, а ние постојано под наводници аргументираме дека не е така. Извинете. Зборуваме за национален идентитет. Сите ...
сите 36 | | | веќе видена

Новозеландската пејачка Келси Картер (26) веќе долго време сака да го привлече вниманието на Хари Стајлс (24), поранешен член на групата „Уан дирекшн“. По ...
сите 11 | | | веќе видена

Венко Филипче треба да си поднесе оставка поради хаосот кој го создаде со епидемијата со морбили и вакцинирањето. Првин креираше паника манипулирајќи ги ...
сите 112 | | | веќе видена

Жена била спасена откако цел викенд останала заглавена во лиф. Педесетитригодишната Маритез Фортализа, која работела како куќна помошничка, влегла во лифтот во ...
сите 17 | | | веќе видена

Двајца полицајци завршиле во болница откако биле нападнати од група граѓани во Шуто Оризари. Како што соопшти полицијата, инцидентот се случил кога ...
сите 222 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се рашири фотографија од близнаци стари пет месеци, како расплакани, во урина, лежат врзани за кревет во болница во Загреб. Бебињата, како ...
сите 10 | | | веќе видена

next