Актуелно24

Деветнаесет лица сè уште се водат како исчезнати, два дена по нападот во хотелот во Најроби во кој беше убиено 21 лице , соопшти Црвениот крст на Кенија. Меѓу ...
сите 54 | | | веќе видена

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, оствари средба со делегација на Европскиот директорат за надворешни активности, предводена од директорот за кризен ...
сите 75 | | | веќе видена

На пациент кој доживеал мозочен удар, поради запушување на магистрален крвен сад во мозокот, завчера тим лекари невролози, анестезиолози и радиолози, му го ...
сите 22 | | | веќе видена

Сeчуанската водна жаба е ендемичен вид и е на работ на изумирање. Како што известува Си-ен-ен, Ромео живее во музеј во Боливија и се претпоставува дека е ...
сите 6 | | | веќе видена

Европскиот Суд за човекови права во Стразбур денеска за прв пат се произнесе за случај на македонско трансродово лице и пресуди во негова корист. Судот утврдил ...
сите 41 | | | веќе видена

„Македоника литера“ од Скопје неодамна го објави романот „Сапунот на Леополд Блум“ од романската писателка Нора Југа, во превод од романски јазик на Ирина ...
сите 7 | | | веќе видена

Министерството за правда се уште нема добиено одговор од Косово за екстрадиција на двајцата обвинети за петкратното убиство кај Смилковско езеро, Алил Демири и ...
сите 53 | | | веќе видена

Студентка од Израел на возраст од 21-година која била на размена во Австралија, убиена е во Мелбурн, соопшти локалната полиција а пренесе, Си-ен-ен. Полицијата ...
сите 8 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика објави јавни конкурси за поддршка на активности на здружениja за социјална заштита на деца на улица и психо – ...
сите 42 | | | веќе видена

Во кривичниот суд во Скопје продолжи изведувањето на писмените докази во случајот на СЈО под кодно име „Транспортер“. Претходно беше пуштен еден јавно објавен ...
сите 48 | | | веќе видена

Крем „од крв” е новиот козметички хит во светот, кој ефикасно го спречува создавањето на брчките и го стимулира колагенот. Модната дизајнерка и поранешната ...
сите 19 | | | веќе видена

next