Актуелно24

Потпреседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Владо Мисајловски на денешната прес конференција објави дека десет кандидати се пријавиле на огласот на партијата за ...
сите 73 | | | веќе видена

Откријте дали сте баш вие меѓу припадниците на зодијакот кои во текот на овој месец имаат шанса за своја љубовна реприза. Лав Голема љубовна шанса ве чека на ...
сите 30 | | | веќе видена

Ви нудиме 10 различни врати, а вие изберете една која прва ќе го привлече вашето внимание без премногу да размислувате. Послушајте го првичниот инстинкт…Која ...
сите 8 | | | веќе видена

Погледнете го овој цртеж – што е првото што го гледате? Одговорот би можел да ви открие со какви очи гледате на животот. Прво видовте: Девојка Вие сте личност ...
сите 6 | | | веќе видена

Поранешен вработен во ЕВН сподели статус на ФБ, во кој јасно кажува дека добар дел од Скопје никогаш не плаќа струја. “2013 кога работев у ЕВН бев 60 дена во ...
сите 30 | | | веќе видена

Една фотографија од две заљубени птички на одмор го освои целиот Интернет бидејќи изгледа како горниот дел од раката на девојката целосно да исчезнал или пак, ...
сите 7 | | | веќе видена

Ракометната Федерација на Македонија ја извести јавноста дека македонската куќа на ракометот и селекторот на машката сениорска машка репрезентација, Раул ...
сите 16 | | | веќе видена

Дали рускиот претседател Владимир Путин и венецуелскиот лидер Николас Мадуро настапувале заедно во еден советски бенд од 1980-тите? Според коментарите на ...
сите 4 | | | веќе видена

Доцна синоќа во трговскиот центар Мавровка во Скопје, одекна силна експлозија, пренесува Алсат. Повредени нема, но причинета е материјална штета кај неколку ...
сите 23 | | | веќе видена

На свадбениот ден на Слободан и Тамара. Како сите ги гледаат работите, но и какви всушност се. Се работи за вистинска сторија. Матичарката: Дали вие Слободан ...
сите 22 | | | веќе видена

Обичната мачка е најраспространетиот вид од фамилијата мачки, како дива или домашна ја има насекаде. Иако ловат сами, мачките се социјални суштества и користат ...
сите 4 | | | веќе видена

Елена Ристеска стана блондинка, во новата дуетска песна со нејзината колешка од Србија, Данијела Кариќ. Елена и Данијела имаат исти коси во спотот за песната ...
сите 18 | | | веќе видена

next