Актуелно24

Ви нудиме 10 различни врати, а вие изберете една која прва ќе го привлече вашето внимание без премногу да размислувате. Послушајте го првичниот инстинкт…Која ...
сите 8 | | | веќе видена

Погледнете го овој цртеж – што е првото што го гледате? Одговорот би можел да ви открие со какви очи гледате на животот. Прво видовте: Девојка Вие сте личност ...
сите 6 | | | веќе видена

Поранешен вработен во ЕВН сподели статус на ФБ, во кој јасно кажува дека добар дел од Скопје никогаш не плаќа струја. “2013 кога работев у ЕВН бев 60 дена во ...
сите 30 | | | веќе видена

Една фотографија од две заљубени птички на одмор го освои целиот Интернет бидејќи изгледа како горниот дел од раката на девојката целосно да исчезнал или пак, ...
сите 7 | | | веќе видена

Ракометната Федерација на Македонија ја извести јавноста дека македонската куќа на ракометот и селекторот на машката сениорска машка репрезентација, Раул ...
сите 16 | | | веќе видена

Дали рускиот претседател Владимир Путин и венецуелскиот лидер Николас Мадуро настапувале заедно во еден советски бенд од 1980-тите? Според коментарите на ...
сите 4 | | | веќе видена

Доцна синоќа во трговскиот центар Мавровка во Скопје, одекна силна експлозија, пренесува Алсат. Повредени нема, но причинета е материјална штета кај неколку ...
сите 23 | | | веќе видена

На свадбениот ден на Слободан и Тамара. Како сите ги гледаат работите, но и какви всушност се. Се работи за вистинска сторија. Матичарката: Дали вие Слободан ...
сите 22 | | | веќе видена

Обичната мачка е најраспространетиот вид од фамилијата мачки, како дива или домашна ја има насекаде. Иако ловат сами, мачките се социјални суштества и користат ...
сите 4 | | | веќе видена

Елена Ристеска стана блондинка, во новата дуетска песна со нејзината колешка од Србија, Данијела Кариќ. Елена и Данијела имаат исти коси во спотот за песната ...
сите 18 | | | веќе видена

Обемните записници од текот на преговорите околу Преспанскиот договор ги објави грчкиот весник „Катимерини“. Во нив има официјални цитати од премиерот Зoран ...
сите 4 | | | веќе видена

next