Актуелно24

Двете големи италијански пресметки од Лигата на шампионите во Италија во вторникот завршија без победник, откако Интер успеа во финишот на мечот да се врати за ...
сите 25 | | | веќе видена

Првите два меча од Лигата на шампионите оваа недела донесоа навистина изненадувачки резултати – Црвена звезда благодарение на Милан Павков го победи Ливерпул ...
сите 136 | | | веќе видена

Заменик премиерот и министер за надворешни работи на Косово, Беџет Пацоли оцени дека одлуката на косовската влада за воведување на увозни мерки на стока од ...
сите 64 | | | веќе видена

Студентски митинг под мотото „Не биди медиумска мета“ ќе се одржи денеска (7. ноември) со почеток од 11 часот на платото на УКИМ, во рамки на одбележувањето на ...
сите 42 | | | веќе видена

Во организација на канцеларијата на Народниот правобранител, а со финансиска поддшка на Амбасадата на Република Бугарија во Република Македонија денеска и утре ...
сите 28 | | | веќе видена

Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен и деловен простор не отстапува од намерата да ја изгради планираната зграда на последната слободна ...
сите 8 | | | веќе видена

Семејството на малата Сара од Охрид ја извести јавноста дека тие се наоѓаат на клиниката во Германија, каде им е овозможено авансно плаќање на дел од сумата, ...
сите 39 | | | веќе видена

Социјалната мрежа „Фејсбук“ денеска објави дека во текот на вечрашниот ден и во текот на ноќта биле блокирани 115 фејсбук-профили поради постоење „сомнение за ...
сите 6 | | | веќе видена

Одлуката на косовската влада за 10 проценти да го зголеми данокот на сите производи од Србија е опасна и противправна, изјави директорот на Канцеларијата за ...
сите 64 | | | веќе видена

Грчката влада и Православната црква постигнаа условен договор дека околу 10 000 свештеници и помошен персонал ќе се отстранат од државниот платен список. Со ...
сите 25 | | | веќе видена

Најпознатите Марвелови стрипови се Фантастик фор, Спајдермен, Хулк, Ајронмен, Тор, Капетан Америка и Иксмен. Повеќето од овие ликови живеат во универзумот на ...
сите 30 | | | веќе видена

Денеска, во Владата, во организација на АД МЕПСО се одржа настан посветен на потпишување договори со 5 реномирани компании за нови инвестиции во преносната ...
сите 31 | | | веќе видена

Свештениците би требало да работат и преку интернет доколку сакаат да се поврзат со луѓето што повеќе не доаѓаат во црква, но се достапни по пат на социјалните ...
сите 13 | | | веќе видена

next