Актуелно24

Пет недели по раѓањето на ќерката Рани Роуз со музичарот Дани Фуџикава, 39-годишната актерка Кејт Хадсон се појави во јавноста на настан во Лос Анџелес по ...
сите 4 | | | веќе видена

Русија нема никакви податоци дека по инцидентот во Солзбери нема жртви. Сергеј Скрипал никој го нема видено, изјави портпаролката на Министерството за ...
| | веќе видена

Амбасадорот на Израел во Германија, Џереми Изакароф, им додели медали и плакети на Германците кои во Втората светска војна ги ризикувале своите животи за да им ...
сите 4 | | | веќе видена

Не верувам дека ќе има радикални промени во политиката во однос на мигрантите во Германија бидејќи на земјата ѝ требаат мигранти, односно ѝ треба нивната ...
сите 22 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев и министерската за труд и социјална политика Мила Царовска ги посетија семејствата кои се сместени во привремени живеалишта во прифатниот ...
сите 35 | | | веќе видена

Денешното рочиште за „крвавиот четврток“ продолжи со емитување на снимките од 27 април направени од медиумите пред влезот на Собранието, во главниот хол и во ...
сите 157 | | | веќе видена

Бојан Чмелиќ, Србин обвинет за убиство на Хуго Чекутки, претприемач од Малта, двапати бил отпуштен од работа. Тој работел за претходно споменатиот претприемач ...
сите 7 | | | веќе видена

Стотици француски болничари ги блокираа париската обиколница и автопатот А4 оваа недела со протестите поради владините планови за реформирање на финансирањето ...
сите 5 | | | веќе видена

Израелскиот уметник Итај Залаит на еден од големите плоштади во Тел Авив постави статуа со која се потсмева со контроверзната израелска министерка за култура, ...
сите 6 | | | веќе видена

Намалениот водостој на Охридското Езеро се заканува да прерасне во посериозен проблем.Општината апелира до надлежните институции и ја апострофира сериозноста ...
сите 24 | | | веќе видена

Преставниците на Европската народна партиja во Хелсинки се разочарани од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави реформаторот Петар Богојески, ...
сите 44 | | | веќе видена

next