Актуелно24

Денеска е последен ден и затворање на Самитот Македонија 2025. Врвни експерти зборуваа на теми поврзани со дигитална трансформација, примена на новите ...
сите 6 | | | веќе видена

Вчера пристигна уште една потврда од Европската комисија дека економијата секојдневно оди во надолна линија и пропаѓа, изјави на прес-конференција портпаролот ...
сите 24 | | | веќе видена

Поради одржување на неколку спортско-рекреативни манифестации на подрачјето на главниот град во текот на викендов, Одделението за безбедност на патниот ...
сите 77 | | | веќе видена

Уапсените во новата истрага отворена од страна на СЈО под кодното име „Империја“ почнаа да се изведуваат пред судот. Од СЈО официјално не ги потврдуваат ...
сите 203 | | | веќе видена

„Орка холдинг“, чиј сопственик е Орце Камчев, а за кого СЈО отвори истрага под кодното име „Империја“, извести дека тие се отворени за соработка со СЈО и со ...
сите 205 | | | веќе видена

Избери си „хотел“, чаша вино и уживај во кино, ова е мотото на специјалните проекции на филмовите „Хотел Југославија“ и „Хотел Гагарин“ што денеска во 17 часот ...
сите 40 | | | веќе видена

Синдикатот на Клинички центар најостро го осудува физичкиот и вербален напад на медицинската сестра од Клиниката за интензивно лекување и реанимација – КАРИЛ. ...
сите 48 | | | веќе видена

Педесет и двегодишен возач на камион следејќи ги упатствата на навигацијата завршил во шума во Австрија. GPS-уредот му покажувал дека се движи во вистинската ...
сите 5 | | | веќе видена

На претставувањето на есенскиот Регионален економски преглед за Европа на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) што се одржа вчера, во Копенхаген, Данска, ...
сите 19 | | | веќе видена

next