Актуелно24

Третиот нацрт-амандман денеска ќе биде разгледан на седница на собраниската Комисија за уставни прашања. Со третиот амандман се отвора членот 3 од Уставот кој ...
сите 48 | | | веќе видена

Личните предмети на фасцинантниот ум на нашето време Стивен Хокинг, кои беа понудени на онлајн аукција од 31 октомври до 8 ноември, беа продадени за повеќе од ...
сите 6 | | | веќе видена

Направен е обид да му се достави решението за издржување на затворската казна на Никола Груевски, но тој беше неуспешен, и официјално потврдија за „Макфакс“ од ...
сите 154 | | | веќе видена

Британскиот министер за транспорт, Џо Џонсон, поднесе оставка и побара од јавноста повторно да се разговара за брегзитот, објави Би-би-си. Џо Џонсон, всушност, ...
сите 259 | | | веќе видена

В сабота (10 ноември) граѓанската иницијатива „Македонија блокира“, на која ѝ се придружија повеќе организации заедно со политичката партија Единствена ...
сите 74 | | | веќе видена

Директорот на Општата болница Велес, Димитар Стровјаноски, на својот фејсбук профил сподели информација за случка во која возило на брзата помош, кое носело ...
сите 119 | | | веќе видена

Министерот за култура, Асаф Адеми, оствари работна средба со шпанскиот амбасадор во земјата, Емилио Лорецо Сера. Како што информираат од Министерството, Адеми ...
сите 11 | | | веќе видена

Пред истражниот затвор во Шутка голем број новинарски екипи веќе неколку часа го чекаат поранешниот премиер Никола Груевски кој треба да се јави на издржување ...
сите 160 | | | веќе видена

Млад човек, кој минатата година го преживеа масакрот во Лас Вегас, е еден од убиените при пукањето во ноќниот клуб во Калифорнија, објави Би-би-си. ...
сите 11 | | | веќе видена

next