Актуелно24

Нејзиниот начин на организација на платата би можел да ви послужи како многу добар пример. Чери Хови гво една група на Фејсбук го споедели својот план за ...
сите 2 | | | веќе видена

На Универзитет во Мелбурн направено е истражување, каде научниците се забавувале со една студија на која имаат работено дури 14 години, за да дојдат до овие ...
сите 2 | | | веќе видена

Ние преку договоорот сакаме да ја внесеме државата во ЕУ, а вашиот концепт е непознат, рече заменик министерот за надворешни работи, Андреј Жерновски. Тој ја ...
сите 29 | | | веќе видена

Поранешниот член на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Мијалков, кој неодамна беше исклучен од партијата, повторно упати отворено писмо до лидерот на партијата, Христијан ...
сите 160 | | | веќе видена

Kaj апликацијата „Ватсап“ одамна постои опција за бришење на веќе испратена порака, a некое време тоа е можно да се направи и со е-поштата на gmail. Наскоро ...
сите 19 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски, предложи посебен амандман за заштита ако не помине договорот во Грција. Тој рече дека иако ...
сите 29 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ги презентираше моделите за реформа на безбедносно-разузнавачкиот систем пред собраниската комисија за ...
сите 20 | | | веќе видена

Железничкиот сообраќај Табановце – Гевгелија се одвива непречено, по санација на дефектот на бетонскиот мост на Црна Река. „Санацијата и поправката на ...
сите 8 | | | веќе видена

Ирфан Дехари и Беким Кадриу кои се членови на Комисијата за заштита од дискриминација изразија несогласување од мнозинското мислење на Комисијата која вчера ...
сите 36 | | | веќе видена

При извршување на градежни работи на место лоцирано до патот на Национален парк „Пелистер“ биле пронајдени шест стари неексплодирани гранати. Од страна на ...
сите 25 | | | веќе видена

Три лица се загинати, а едно момче е исчезнато откако нивниот автомобил имал дефект во сред пустелија во Австралија, пренесе Би-би-си. Телата на двајца ...
сите 15 | | | веќе видена

next