Актуелно24

Клима уредите се нешто што ни е неопходно за најавените горештини, но нивното чистење бара знаење и пари. За да не давате илјадници денари на мајсторите за ...
сите 2 | | | веќе видена

Според првичните информации, момчето вчера било донесено во болницата „8 Септември“ во септична состојба и умрело само неколку часа по престојот во болницата. ...
сите 72 | | | веќе видена

Јавното обвинителство вчера предупреди дека возачот на автобусот на „Дурмо турс“, кој се преврте на 13 февруари и загинаа 15 лица, добива закани по животот. ...
сите 82 | | | веќе видена

Веб-порталот Пресс24 од извори блиски до полицијата има информација, која ја карактеризира како неофицијална, но од извор кој го сметаат за релевантен. Млада ...
сите 47 | | | веќе видена

Напад, раскрвавени глави и вербални провокации зад решетките во Шутка. Предизвикаа политички обвинувања и обид за опозициски упад во градската болница 8-ми ...
сите 350 | | | веќе видена

Една млада жена доживеала големо разочарување, откако дознала за измамата на својот маж. Очајна, ја посетила својата баба на која и раскажала дека се чуствува ...
сите 2 | | | веќе видена

Македонците се почесто добиваат работни визи за Германија, дел од нив вадат бугарски пасош живеат и заработуваат таму. Ова е исповед на Горан, млад дечко кој ...
сите 4 | | | веќе видена

Според информациите на досие.мк лицето Горан Атанасовски без знаци на живот било пронајдено во Нерези од неговите колеги од програмерска компанија. Од МВР ...
сите 132 | | | веќе видена

Републичкиот јавен обвинител, Љубомир Јовески, ги потврди денеска информациите дека возачот на автобусот на „Дурмо турс“, кој се преврте кај Ласкарци, при што ...
сите 83 | | | веќе видена

Канаѓанката Дона Пенер го потресе светот со нејзината приказна дека за време на целата операција на стомакот , била будна , но не можела да пушти глас. ...
сите 3 | | | веќе видена

Возачот на автобусот кој заврши во провалија кај Автопатот Тетово – Скопје со неговото семејство го напуштил домот во Гостивар веднаш по страотната сообраќајна ...
сите 87 | | | веќе видена

Најверојатно и вие спаѓате во онаа група луѓе кои во фиоката под рерната на шпоретот чуваат алуминиумска фолија, капаци, калапи за слатки, пластични кутии и ...
сите 3 | | | веќе видена

Ова беше договорено на продолжението на Комисијата која треба да ги „испегла“ различните погледи на историјата на двете земји. По два дена дискусија мешовитата ...
сите 25 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски е уапсен за настаните на 27 април и упадот во Собранието. Покрај Вељаноски уапсени се и поранешниот ...
сите 623 | | | веќе видена

Фирмата „Авто мото здружение Гостивар“, чиј сопственик е газдата на „Дурмо турс“, минатата година имала забрана да врши технички преглед на возила, објави ...
сите 19 | | | веќе видена

next