Актуелно24

ВМРО-ДПМНЕ е против одземање на мандатот на Никола Груевски, ја напуштија салата откако образложија дека се работи за политички прогон. „Се врши политички ...
сите 596 | | | веќе видена

Во склоп на меѓународната конференција „Европска интеграција низ перспективата на соработка меѓу граѓанските здруженија и локалните власти“ на денешната ...
сите 23 | | | веќе видена

Во чекор со светските достигнувања во градежништвото, неопходно е следење и имплементација на најновите трендови и стандарди во насока на зголемување на ...
сите 16 | | | веќе видена

Изјавата на Карла дел Понте дека Косово е прерано признато и дека Харадинај не заслужува да биде премиер е уште една во низа покајнички изјави, пишува ...
сите 5 | | | веќе видена

Службениците на пасошката контрола на скопскиот аеродром идентификувале 37-годишен скопјанец кој се наоѓал на полициската листа за апсење. Како што информираат ...
сите 53 | | | веќе видена

Познатиот американски актер Мајкл Даглас ја прослави 50-годишнината во шоу бизнисот со добивање ѕвезда на холивудскиот Булевар на славните, покрај онаа која му ...
сите 16 | | | веќе видена

Со кандидатите за бугарски пасоши работеле над 100 посредници кои помагале во собирање документи и адреси за регистрација. Македонците за бугарски пасош ...
сите 27 | | | веќе видена

Денешното рочиште за предметот „Тотал“, каде обвинет е новинарот Драган Павловиќ-Латас, беше одложено поради спреченост на претседателот на судечкиот совет. ...
сите 24 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, со колегите министри од Западен Балкан, потпишаа Декларација за унапредување на социјалната политика ...
сите 41 | | | веќе видена

next