Актуелно24

Припадници на српската Агенцијата за безбедност и разузнавање (БИА) го уапсија Армин А. (21) во близина на Нови Пазар, кој член на вахабистичкото движење. Кај ...
сите 23 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска имаше средба со кадетите од Воената академија, Сара Тасевска и Стефан Стојаноски, кои со натпросечен успех ...
сите 45 | | | веќе видена

На локалниот пат од Куманово кон село Речица во попладневните часови на 13. јануари, полицајци извршиле контрола на автомобил „бе-ем-ве“. Како што информираат ...
сите 101 | | | веќе видена

Ако сте загрижени дека можете да се заразите со грип од некој колега или член на семејството, важно е да знаете колку треба да сте оддалечени од болниот за да ...
сите 75 | | | веќе видена

Францускиот претседател, Емануел Макрон, испрати писмо до Французите, во кое тој го повикува народот на голема национална дебата и решавање на кризата што ја ...
сите 49 | | | веќе видена

Советот за национална безбедност на САД и американскиот Стејт департмент во документ со осум точки од Приштина барaат веднаш да бидат укинати високите такси за ...
сите 109 | | | веќе видена

Претседателите на Европскиот совет, Доналд Туск и Европската комисија, Жан-Клод Јункер, денеска испратија заедничко писмо до британската премиерка Тереза Мeј, ...
сите 400 | | | веќе видена

Sport Life организира нова наградна акција за сите свои верни играчи, корисници на Сл клуб-картичката. Правилата на игра се едноставни, а награда се пет Mi8 ...
сите 31 | | | веќе видена

next