Актуелно24

Поранешниот министер за надворешни работи на Грција и потписник на договорот за името меѓу Грција и Македонија, Никос Коѕијас, денеска се обрати во грчкиот ...
сите 15 | | | веќе видена

Заменик-амбасадорот на Русија при Обединетите нации, Дмитриј Пољански одговори на денешната објава на „Твитер“ профилот на косовскиот министер за надворешни ...
сите 5 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања и за координација ...
сите 37 | | | веќе видена

Најмалку 12 лица загинаа во Венецуела за време на насилните протести против владата, објави невладина група. Во сиромашните населби во Каракас синоќа трета ...
сите 424 | | | веќе видена

Досетлив арамија вчера со суперлепак ѝ ги залепил рацете на продавачка на каса и побегнал со парите од сефот на продавница во јужниот германски град Инголштад. ...
сите 6 | | | веќе видена

Медицинскиот техничар Натан Сатерленд (36) е обвинет за сексуална злоупотреба на парализирана пациентка која роди негово дете, откако е докажано дека неговата ...
сите 4 | | | веќе видена

Најмалку 30 лица загинаа, а 25 лица се исчезнати во поплавите и лизгањето на земјиштето предизвикани од поројниот дожд, кои ја зафатија централната индонезиска ...
сите 14 | | | веќе видена

Бран од екстремно високи температури, кои треа повеќе од една недела, ја погоди Австралија. Температурите изминативе неколку дена изнесуваа и над 50 степени, а ...
сите 5 | | | веќе видена

next