Актуелно24

Премиерот Зоран Заев во обраќање пред пратениците во Европскиот Парламент истакна дека Македонија е исправена пред одлука што не е лесна, но се работи за ...
сите 47 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денес имаше средба со помошникот државен секретар на САД за европски и евроазиски прашања, Вес Мичел кој ...
сите 58 | | | веќе видена

Десетгодишно момче од Мисури се опоравува откако при напад на оси, од куќичка на дрво, паднало на ражен за месо. Тенкото шило минало низ главата на Ксавиер ...
сите 4 | | | веќе видена

Италијанските трговски ланци процениле дека ќе морa да отпуштат десетици илјади вработени ако владата не се откаже од предлогот за забрана за работа во недела. ...
сите 3 | | | веќе видена

Куќата беше заклучена, а немаше никакви траги од насилно влегување. Дебра Деметрио од Њукасл ги прегледувала фотографиите на својот мобилен телефон кога видела ...
сите 5 | | | веќе видена

Една невеста во Грција задоцнила на венчавката и им го спасила животот на сватовите бидејќи, додека ја чекале надвор , во црквата се урнал таванот, јави ...
сите 5 | | | веќе видена

next