Актуелно24

Било обично попладне, баш како и секое друго, кога Ева слушнала дека некој е на вратата. Отворила и го видела синот и снаата, а во нивните раце и најубавото ...
сите 2 | | | веќе видена

Многумина грешат кога ги чистат ушите и ушната школка бидејќи ушниот восок вцушност не би требало да се остранува. Можеби изгледа нехигиенски, но неговото ...
сите 4 | | | веќе видена

Ако го пиете овој пијалок никогаш нема да имате проблем со спиењето. Ни еден отров нема да биде во вашиот организам. Сите штетни токсини од оваа сосотјка ќе ...
сите 2 | | | веќе видена

Шестото одделение на инфективната клиника, каде од сида се лечат најтешките пациенти, половина е празно. Десетина пациенти лежат во своите соби. Меѓу нив е и ...
сите 23 | | | веќе видена

Оваа приказна ни доаѓа од хотелот Сабрина, во градот Малапурам во јужна Индија. Кога влегол во хотелот Акилеш Кумар седнал покрај прозорецот. Откако нарачал за ...
сите 8 | | | веќе видена

27- годишната Кетрин Рут наставничка во средно училиште во Тексас е во осмиот месец во бременоста, а полицијата се сомнева дека татко на детето е 15- годишен ...
сите 2 | | | веќе видена

Девојка од Вулверхемптон ја забележала необичната промена на својот стомак како естетски недостаток кој ги уништувал нејзините селфи фотографии. Желбата да се ...
сите 5 | | | веќе видена

Една сосема обична мајка еден сосема обичен ден направила фотографија од нејзиното дете кое сакало да готви. Малото се радувало, па таа го ставила со лажица до ...
сите 2 | | | веќе видена

Свадбата треба да биде најубавиот момент во животот на еден љубовен пар. Барем според традицијата, тие ветуваат меѓусебно вечна љубов и верност ,но кога еден ...
сите 2 | | | веќе видена

Една обична пластична штипка ќе ви помогне да се ослободите од различни здравствени тегоби, треба само да знаете кои се вистинските точки- затоа постои мапа на ...
сите 5 | | | веќе видена

Животот понекогаш пишува драми какви што можеме да очекуваме само на филмовите. Овој пар кои неодамна починаа биле смртно болни, но и смртно заљубени. Двајцата ...
сите 3 | | | веќе видена

Мишел Медвинтер, мајка на две деца се вселила во куќа во едно село во Англија. За да им ја покае куќата на пријателите таа ја фотографирала. На прозорот во тој ...
сите 6 | | | веќе видена

Сите добро знаеме дека престигнувањето колона на автомобили е забрането, без оглед дали сте на испрекината линија или не. Меѓутоа, секогаш постојат „паметни“ ...
сите 7 | | | веќе видена

Прераното обелување на косата се случува поради неподносливиот стрес или генетски. Денес дури и млади луѓе од 20 години имаат бела коса. Други симптоми кои ...
сите 3 | | | веќе видена

Нема да верувате во оваа приказна. Ова емотивно искуство неодамна сите почнаа да го споделуваат на Фесјбук. – Веќе некое време имав некој од нашата црква кој ...
сите 7 | | | веќе видена

next