Актуелно24

Кина ја промени контроверзната одлука да дозволи употреба на производи од загрозени тигри и носорози за медицинска намена за што активистите за заштита на ...
сите 4 | | | веќе видена

Бројот на смртни случаи во Нигерија предизвикани од колера се искачи на 71, соопштува Светската здравствена организација. Колинс Овили, претставник од СЗО, ...
сите 8 | | | веќе видена

Градот Скопје реагира на прес-конференцијата на членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, поврзана со предлогот за воведување систем на налепници при ...
сите 46 | | | веќе видена

Со буџетот за 2019 година се намалува буџетскиот дефицит, односно јазот помеѓу буџетските приходи и расходи. Буџетскиот дефицит за в година е проектиран на 2,5 ...
сите 228 | | | веќе видена

Словенечкиот министер за одбрана, Карл Ерјавец, вчера вети темелна истрага по жалбите дека словенечките војници што учествуваа во неодамнешната меѓународна ...
сите 8 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не е организатор на протестот најавен за недела, изјави генералниот скеретар на партијата, Игор Јанушев. „Нормално демократско право е на секој да ...
сите 12 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во рамките на посетата на Брисел се сретна со еврокомесарот за проширување и соседска политика, ...
сите 42 | | | веќе видена

Околу 200.000 луѓе, вклучувајќи ги полските лидери и националистички групи, маршираа низ Варшава во неделата за да ја одбележат 100-годишнината од независноста ...
сите 8 | | | веќе видена

Извикувајќи „одмазда” и опколени од маскирани вооружени лица во камуфлажна облека, илјадници ожалостени лица во Појасот Газа во понеделникот погребаа седум ...
сите 81 | | | веќе видена

next