Актуелно24

За видни функционери од поранешната власт, меѓу кои бегалецот Никола Груевски, ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков, ексминистрите Никола Тодоров, Миле ...
сите 193 | | | веќе видена

Врховниот суд одржа oпшта седница зад затворени врати на која, донесе начелно правно мислење дека специјалното јавно обвинителство може да покрене обвинение ...
сите 182 | | | веќе видена

Владата на Бугарија го одобри нацрт-протоколот на Северноатланската спогодба за пристапување на Република Македонија во НАТО, пренесуваат бугарските медиуми. ...
сите 51 | | | веќе видена

На интернет се појавија нови интересни информации, што наводно ги потврдил експерт од „Самсунг“, кој работел на прототпип за моделот „галакси с10“. Како што ...
сите 52 | | | веќе видена

Кај вработен на Универзитетскиот стоматолошки клинички центар „Свети Пантелејмон- Скопје“ е пронајдена опасната бактерија МРСА. Од Клиниката за стоматологија ...
сите 59 | | | веќе видена

Шведската блогерка Ана Беј (32) ги советува жените како да фатат милијардер и да се вклопат во високото друштво, а нејзината неодамнешна јутјуб-лекција ...
| | веќе видена

Заменик-претседателката во Владата и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, заедно со заменик-претседателот во Владата задолжен за европски прашања, Бујар ...
сите 46 | | | веќе видена

Обвинителите Златко Биковски, Гордана Ѓешковска и Јован Цветановски куртулија од разрешување за несоодветно непостапување на 27 април во Собрнието. Петчлената ...
| | веќе видена

Работиме на целосно расчистување на синоќешниот настан во општина Шуто Оризари, изјави денеска министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. „Повредени се ...
сите 150 | | | веќе видена

Возачот на камион Дејвид Џонсон освои 298 милиони долари на пауербол-лото и тоа е втор најголем џекпот што некогаш е освоен во Америка. Тој рече дека веднаш ќе ...
сите 18 | | | веќе видена

Дали го има Груевски на безбедносните камери од премините во Албанија сè уште ќе остане енигма. Државниот јавен обвинител, Љубомир Јовески, рече дека не било ...
сите 32 | | | веќе видена

next