Актуелно24

Претседателот на Собранието Талат Џафери, ги повика сите на 30 септември да им подарат на генерациите подобра и подостоинствена татковина. „Ќе гласам ЗА ...
сите 115 | | | веќе видена

Од нас зависи иднината на нашите деца и на нивните деца, никој друг за нас неможе да ја донесе оваа одлука. Нашиот мултиетнички народ е исправен пред крупна ...
сите 95 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија, со поддршка на УНДП, денеска го собра бизнис секторот на информативна бизнис средба, за да ги слушне нивните потреби за ...
сите 22 | | | веќе видена

Со транспаренти „За европска Македонија“, организрано во групи, граѓани од цела Македонија, се упатија кон збирното место Црвениот крст. Организаторите од сите ...
сите 95 | | | веќе видена

Експертите предупредуваат дека поради климатските промени нема да има повеќе невремиња, но дека ќе бидат сепомоќни и ќе се појавуваат и таму каде што досега ги ...
сите 25 | | | веќе видена

СВР Охрид, до надлежното Јавно обвинителство, поднесе кривична пријава против З.Ј.(79) од село Издеглавје, општина Дебарца, поради постоење основи на сомнение ...
сите 117 | | | веќе видена

next