Актуелно24

Агенцијата за меѓународен развој на САД (УСАИД) ќе ги скрати финансиските средства за сите проекти на Западниот брег и Појасот Газа на 31 јануари, изјави Дејв ...
сите 17 | | | веќе видена

Откако неговата сопруга Јелена Карлеуша се најде во центарот на скандолозната афера која го тресе Балканот со босанскиот фудбалер Огњен Врањеш, Душко Тошиќ да ...
сите 191 | | | веќе видена

Принцот Филип, 97-годишниот сопруг на британската кралица, Елизабета Втора, доживеал сообраќајна несреќа во источна Англија, соопшти Бакингемската палата, ...
сите 49 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп, изјави дека стопроцентно го поддржува НАТО, но повтори дека другите земји членки треба да ги зголемат воените трошоци. „Ќе ...
сите 27 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по состанокот со лидерите на политичките партии коишто се дел од коалицијата „За подобра Македонија“, ја ...
сите 140 | | | веќе видена

Премиерот на Косово, Рамуш Харадинај соопшти дека ги потврдил позициите на Приштина за време на средбата со комесарот за проширување и добрососедска политика ...
сите 169 | | | веќе видена

next