Актуелно24

Во изјава за медиумите професорката Гордана Силјановска Давкова која е кандидат за претседател на државата ја објасни нејзината порака упатена до премиерот ...
сите 59 | | | веќе видена

Жаклин Семјуел (29) од Њујорк за време на своите студентски денови започнала да се занимава со оваа професија, ако може така да се нарече. Нејзината работа би ...
сите 2 | | | веќе видена

На американскиот форум Редит, една жена го споделила планот на својот дечко, односно како тој планирал да ја запроси неа. Парот веќе подолго време зборувал на ...
сите 5 | | | веќе видена

Под влијание на силно југозападно воздушно струење веќе е започнат транспорт на прашина и на песок што значи дека и атмосферата понатаму ќе биде доста ...
сите 38 | | | веќе видена

Главната порака од првиот круг на претседателските избори е дека оваа влада и политиките се делегитимирани. Околу 400 илјади граѓани гласаа за опозицијата. Она ...
сите 3 | | | веќе видена

Дедото Зоран Станковиќ станал хит на интернет, а неговите селфи фотографии сите почнале да ги споделуваат на социјалните мрежи. Овој господин направил ...
сите 4 | | | веќе видена

Шефот на изборниот штаб на ДУИ за поддршка на Стево Пендаровски како кандидат на претседателските избори Изет Меџити вели дека владиниот коалиционен партнер не ...
сите 12 | | | веќе видена

По исходот од првиот круг еуфорија во опозицијата, поточно кај најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ. По постигнатите резултати, од ВМРО-ДПМНЕ соопштија ...
сите 139 | | | веќе видена

Огњен Врањеш го напушти Првиот основен суд во придружба на 2 адвоката, а Јелена Карлеуша повторно не се појави на рочиштето. Пејачката се оправда така што ја ...
сите 45 | | | веќе видена

Постојат безброј начини да поддржите и да му помогнете на некој кој се бори со ракот, меѓутоа да му зборувате како да се лекува, не е еден од нив. Ова го знаат ...
сите 9 | | | веќе видена

Младиот брачен пар Мет и Дејана одлучиле да посетат верски собир, каде на крајот останале шокирани. Предавањето на свештениците целата сала ја остави во молк и ...
сите 11 | | | веќе видена

Ова е приказна за љубовта, загубата и неверојатната судбина. Само неколку дена пред свадбата на Дејв и Ерика Ласеј, на Ерика ѝ бил дијагностициран редок и ...
сите 2 | | | веќе видена

Едно момче од Австралија пронашол мобилен телефон во воз, а потоа решил на многу оригинален тоа да го јави на сопственичката. Лесно ја пробил шифрата, отишол ...
сите 3 | | | веќе видена

next