Актуелно24

Денеска во 17 часот, 100 години од денот на победничката офанзива на 15 септември 1918 и пробивот на Македонскиот фронт, што на Запад доведе до побрзо ...
сите 15 | | | веќе видена

По средбата со шефицата на ЕУ за надворешна и безбедносна политика, Федерика Могерини, лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изјави дека ...
сите 258 | | | веќе видена

Американската амбасада во Приштина соопшти дека САД не биле консултирани за времено усвојување на законот за трансформација на Косовските сили за безбедност ...
сите 172 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, заедно со министерот за надворешни работи Никола Димитров и своите соработници, оствари средба со ...
сите 94 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската uнија за iнтеграција, Али Ахмети, во Скопје го пречека министерот за nадворешни работи на Албанија, Дитмир Бушати. На средбата ...
сите 171 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, ги посети детското и очното одделение во Општата болница „Борка Талески“ во Прилеп, каде заедно со директорот на ...
сите 44 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се сретна со американскиот помошник државен секретар за Европа и Евроазија, Вес Мичел. На средбата се ...
сите 258 | | | веќе видена

Утрово во 2.40 часот полициски службеник од Полициската станица Гази Баба физички бил нападнат од лицето Ф.А. (31) од Скопје. „Додека полицискиот службеник се ...
сите 144 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ја прими Федерика Могерини, висок претставник на Европската Унија за надворешни работи и безбедносна ...
сите 39 | | | веќе видена

Денеска и утре во Република Македонија престојува државниот секретар во Министерството за надворешни работи на Кралството Норвешка, Аудун Халворсен. На ...
сите 73 | | | веќе видена

next