Актуелно24

Обемните записници од текот на преговорите околу Преспанскиот договор ги објави грчкиот весник „Катимерини“. Во нив има официјални цитати од премиерот Зoран ...
сите 4 | | | веќе видена

Сергеј Варошлија не прекинува со својата емисија, во која без перде на јазикот го коментира стилот на облекување на познатите, но и на помалку познати ...
сите 9 | | | веќе видена

Кога дознавате дека вашиот партнер ве изневерил, тогаш воопшто не се чувствувате добро, особено машките, кои ваков податок може лесно да ги извади од контрола. ...
сите 7 | | | веќе видена

Откако во текот на судењето обвинителката Вилма Рускоска не можеше да обезбеди ниту еден цврст материјален доказ со кој би го поткрепила своето обвинение ...
сите 2 | | | веќе видена

Слики со вулгарна содржина од малолетно девојче биле препраќани меѓу ученици во нејзиното училиште, соопштија од полицијата, кога мајка ѝ го пријавила ...
сите 7 | | | веќе видена

На денешното рочиште за судењето за крвавиот четврток, обвинителката Вилма Рускоска, давајќи го завршниот збор за обвинетиот Игор Дурловски, рече дека според ...
сите 36 | | | веќе видена

Свиркачот Ѓорѓи Лазаревски, кој незаконски прислушуваните разговори ги извади од МВР и му ги предаде на ексдиректорот на УБК, Зоран Верушевски, на денешното ...
сите 31 | | | веќе видена

Седницата, на која на дневен ред се пратенички прашања, собранискиот спикер Талат Џафери ја отвори на албански јазик. На ова реагираа од ВМРО-ДПМНЕ, од каде ...
сите 41 | | | веќе видена

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Рускоска, рече дека не ѝ е јасно зошто Албанија не ги доставила снимките од ...
сите 38 | | | веќе видена

Македонскиот премиер, Зоран Заев изјави во интервју за сараевската „Н1“ дека поранешниот премиер, Никола Груевски, пред бегството во Унгарија се состанал со ...
сите 52 | | | веќе видена

Десетина луѓе досега починаа поради екстремно ниските температури што ги зафатија централниот на САД и средниот запад, а поларниот студ се движи и кон истокот, ...
сите 74 | | | веќе видена

Една млада жена со нарушена исхрана опасна за животот ја открива својата трансформација. Ени Виндли пет години живеела на диета со еден тост со џем секој ден и ...
сите 2 | | | веќе видена

next