Актуелно24

Пушачите што се откажале од пушење мора да чекаат 16 години за ризикот од срцеви болести и инфаркт да се врати на нормално ниво, покажа најновата студија на ...
сите 8 | | | веќе видена

Тројца членови на иранската арапска сепаратистичка група, која Техеран ја обвини дека е одговорна за неодамнешниот напад во Иран, беа уапсени во Данска поради ...
сите 2 | | | веќе видена

Воздухот во Скопје станува сè позагаден, светските медиуми известуваат за Скопје и Македонија како подрачје каде што загаденоста на воздухот е најголема во ...
сите 53 | | | веќе видена

Намалувањето на трошоците на граѓаните во постапките пред нотарите е главна цел на предложените измени на Законот за нотаријат, потенцира министерката за ...
сите 41 | | | веќе видена

Министерот за култура, Асаф Адеми, денеска во Министерството за култура оствари средба со членовите на танчарската група „Денсерс јунајтед МК“ кои во Киелце, ...
сите 30 | | | веќе видена

Проблемите со осветлувањето на една од пистите на лондонскиот аеродром „Хитроу“ предизвикаа доцнење на неколку од утринските летови, изјавија од аеродромот. ...
сите 7 | | | веќе видена

Париз ќе им оддаде почит на стотиците илјади загинати животни од Првата светска војна со издигнување комеморативен споменик. Ваквата одлука е резултат на ...
сите 157 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски испорача два предлога до Владата во однос на уставните измени – тие да се ограничат со рок до кога да важат, во случај ...
сите 6 | | | веќе видена

Mинистерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, присуствуваше на настанот по повод пуштањето во употреба на новиот водоснабдителен систем во општина ...
сите 20 | | | веќе видена

next