Актуелно24

Личните предмети на астронаутот Нил Армстронг, првиот човек што стапна на Месечината, неодамна беа продадени на аукција за повеќе од 7,4 милиони долари. ...
сите 37 | | | веќе видена

По завршување на денешното прво рочиште за убиството на 20 годишниот Никола Саздовски, адвокатот на семејството на починатиот Никола, Ванчо Шехтански изјави ...
сите 15 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, изјави дека она што се случуваше деновиве со експремиерот Никола Груевски во Собранието е политички прогон и ...
сите 188 | | | веќе видена

Јавна консултација за предлог-законот за социјална заштита, според кој ќе се спроведува социјалната реформа во Македонија, се одржа денеска на Филозофски ...
сите 21 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, учествуваше на пуштањето во употреба на спортската сала во основното училиште ...
сите 5 | | | веќе видена

Шведската левичарска партија поднесе парламентарен предлог кој ќе им овозможи на странските државјани, како и на бегалците, да гласаат на изборите во ...
сите 4 | | | веќе видена

Денеска е последен ден и затворање на Самитот Македонија 2025. Врвни експерти зборуваа на теми поврзани со дигитална трансформација, примена на новите ...
сите 6 | | | веќе видена

Вчера пристигна уште една потврда од Европската комисија дека економијата секојдневно оди во надолна линија и пропаѓа, изјави на прес-конференција портпаролот ...
сите 24 | | | веќе видена

Поради одржување на неколку спортско-рекреативни манифестации на подрачјето на главниот град во текот на викендов, Одделението за безбедност на патниот ...
сите 77 | | | веќе видена

Уапсените во новата истрага отворена од страна на СЈО под кодното име „Империја“ почнаа да се изведуваат пред судот. Од СЈО официјално не ги потврдуваат ...
сите 203 | | | веќе видена

„Орка холдинг“, чиј сопственик е Орце Камчев, а за кого СЈО отвори истрага под кодното име „Империја“, извести дека тие се отворени за соработка со СЈО и со ...
сите 205 | | | веќе видена

Избери си „хотел“, чаша вино и уживај во кино, ова е мотото на специјалните проекции на филмовите „Хотел Југославија“ и „Хотел Гагарин“ што денеска во 17 часот ...
сите 40 | | | веќе видена

next