Актуелно24

,,Нема сомнеж дека во последните неколку години, сајбер-заканите се меѓу најзначајните безбедносни закани врз современите општества, што е основна причина ...
сите 59 | | | веќе видена

Десетина пратеници од опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку своите фејсбук-профили најавуваат дека нема да гласаат за уставни измени. Дел од пратениците, меѓу кои ...
сите 222 | | | веќе видена

Деведесетгодишната станарка на „Скопјанка“ која користела пелени починала во јануари годинава. Поради остар мирис од насобраните пелени во станот број 11 ...
сите 187 | | | веќе видена

Градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов, вечерва дојде во увид на состојбата со зградата кај „Скопјанка“, од каде што, поради силен мирис, беа евакуирани ...
сите 187 | | | веќе видена

Министетрите за внатрешни работи на Србија и Турција, Небојша Стефановиќ и Сулејман Сојлу, во Белград потпишаа писмо за намери во областа на безбедноста, ...
сите 42 | | | веќе видена

„Македонските граѓани секогаш биле обединети за тоа каде сакаат да ја видат својата земја, а тоа е во ЕУ и НАТО. На една страна е понудата да гласаме „за“ на ...
сите 51 | | | веќе видена

Станарите од зградата на улицата Кузман Јосифовски – Питу, број 15, во скопската населба Аеродром, кај „Мезе бар“, веќе неколку часа се надвор од своите домови ...
сите 187 | | | веќе видена

Министерoт задолжен за дијаспората, Едмонд Адеми, заедно со пратеникот во Европскиот парламент, Кнут Флекенштајн, ги посети општините Арачиново и Шуто Оризари. ...
сите 58 | | | веќе видена

Редовно трчам на маратони, но единствена работа никогаш не ми била јасна зошто на маратонците им даваат да пијат сок од кисели краставички? Најверојатно затоа ...
сите 63 | | | веќе видена

Заменик-министерот за надворешни работи, Андреј Жерновски, учествуваше на 15. состанок на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Македонија и Европската ...
сите 93 | | | веќе видена

next