Актуелно24

Во организација на МЕДИА Деск МК на 12-ти и 13-ти ноември, во рамките на 17-от филмски фестивал „Синедејс“ за прв пат на едно место ќе соберат претставници на ...
сите 51 | | | веќе видена

Србија и Косово синоќа не успеаја да пронајдат заедничко решение во најновите обиди да се приближат кон постигнување на договор за нормализација на односите ...
сите 101 | | | веќе видена

Од „ЕВН Македонија“ АД информираат дека во текот на денот без електрична енергија ќе останат повеќе општини во Скопје. Во периодот од 8.30 до 12 часот без ...
сите 40 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, информира АМСМ. Од ЕВН известуваат дека напојувањето на тунелите на патот Демир Капија – Смоквица ...
сите 37 | | | веќе видена

Еден Холанѓанец смета дека треба да има право законски да ја промени својата година на раѓање бидејќи „трансродовите луѓе можат да го променат полот”, пишува ...
сите 14 | | | веќе видена

Четири државјани на Хрватска и еден од Србија, денеска и вчера беа уапсени под сомнение за кражба на накит вреден милиони, од Дуждовата палата во Венеција, ...
сите 28 | | | веќе видена

Договорот за брегзит на Велика Британија и ЕУ ќе биде објавен во вторник кога еден ден претходно ќе биде разгледан од страна на британската влада, вели ...
сите 92 | | | веќе видена

Израелската полиција денеска соопшти дека располагаат со доволно докази за покренување на обвинение против адвокатот на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, ...
сите 2 | | | веќе видена

next