Архива на вести за 10 Октомври 2019

Џенифер Анистон соработувала со озогласениот Харви Вајнстин, во 2005-та година, а сега, 14 години подоцна откри каква непријатност доживеала кога тој ...
сите 10 | | | веќе видена

„Малиот принц“ е приказна која нè потсетува дека е многу потешко да си судиме себеси отколку да им судиме на другите. Ако успееме да се разбереме вистински, ...
сите 6 | | | веќе видена

Многу родители смислуваат разни начини да им кажат на своите деца дека ќе добијат брат или сестра. Тие не се сигурни дали постарите деца ќе разберат што значи ...
сите 5 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев е домаќин на Марјан Шарец, претседателот на Владата на Република Словенија, кој пристигна во работна посета на нашата ...
сите 1727 | | | веќе видена

Александар Пандов повика Фросина Ременски да си поднесе оставка од функциите во Собрание. Екс партиската потпретседателка Фросина Ременски е избрана како ...
сите 45 | | | веќе видена

МЗТ Скопје славеше и во вториот натпревар сезонава во АБА2, запишувајќи ја и првата гостинска победа од 65-77 против Спарс во Сараево. Стратегот на ...
сите 45 | | | веќе видена

Неодамна навршија 28 години од смртта на легендарниот пејач Тома Здравковиќ, а неговата сопруга Гордана се присетува како изгледал нејзиниот живот со пејачот. ...
сите 11 | | | веќе видена

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева денеска е задржана во клиниката „Жан Митрев“ на понатамошно следење, како пациент во сомнителна ...
сите 139 | | | веќе видена

Потпретседателката на СДСМ и Собранието на Република Македонија, Фросина Ременски, која е осомничена во новата истрага за случајот Рекет, за перење на пари ...
сите 147 | | | веќе видена

Секоја куќа има голем двор во кој се овозможени различни активности, а покрај тоа и куќите се доволно оддалечени една од друга така што невозможно е да ја ...
сите 9 | | | веќе видена

Претседателката на Сојузот на стопански комори Даниела Арсовска во емисијата "Вин Вин" на Телма телевизија, кажа дека таа не очекува многу од декларацијата за ...
сите 3 | | | веќе видена

Иако во Перу по закон не е дозволено да се користат дивите животни за циркуски перформанси, надлежните во оваа земја никогаш не добиле информација дека ова ...
сите 3 | | | веќе видена