Архива на вести за 10 Октомври 2019

На прес конференцијата премиерот Шарец оцени дека нашата држава заслужува одлука за почеток на преговорите во октомври, при тоа посочувајки ги како важни ...
сите 14 | | | веќе видена

Клара Матилда Мекгрегор, ќерка на славниот холивудски актер Јуан Мекгрегор, призна дека е силувана, дека имала абортус и дека долго време се борела со ...
сите 5 | | | веќе видена

Томислав Јотовски и Стефан Мицов ја продолжија добрата серија и обезбедија пласман во второто коло на фјучерсот во Бургас, Бугарија. Јотовски како и Мицов до ...
сите 12 | | | веќе видена

Државниот и санитарен инспекторат постапува по случајот во кој мајка обвинува дека нејзината 22-годишна ќерка починала затоа што не добила соодветна медицинска ...
сите 5 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, имаше заедничка прес-конференција со претседателот на Владата на Република Словенија, ...
сите 30 | | | веќе видена

Јапонската опсерваторија им се придружува на три постојни гигантски детектори во Вашингтон, Луизијана и во Италија за да формираат глобална мрежа на ...
сите 4 | | | веќе видена

Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ) Албин Курти по денешната средба со лидерот на Демократскиот сојуз на Косово Иса Мустафа и кадидатката за премиерка ...
сите 51 | | | веќе видена

Поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство, Катица Јанева ќе биде задржана на лекување во приватната болница „Жан Митрев“, пренесува Телма ...
сите 264 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери вечерва на средба со словенечкиот премиер Марјан Шарец искажал благодарност за континуираната помош и поддршка од ...
сите 28 | | | веќе видена

Француски дипломатски извори информираат дека една од причините зошто Париз се противи на отворањето преговори со Северна Македонија е недостатокот на напредок ...
сите 1216 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери вечерва на средба со словенечкиот премиер Марјан Шарец искажал благодарност за континуираната помош и поддршка од ...
сите 28 | | | веќе видена