Архива на вести за 10 Октомври 2019

Тинејџерката и климатска активистка Грета Тунберг (16) е главен фаворит за Нобеловата награда за мир оваа година. Добитник на 100-тата Нобелова награда за мир ...
сите 70 | | | веќе видена

По минатогодишниот скандал кога Нобеловата награда за литература не се додели за прв пат во историјата, годинава беа доделени дури две.Нобеловата награда за ...
сите 36 | | | веќе видена

Црногорската дирекција за инспекција соопшти дека со закон е забрането работа во недела, додавајќи дека казната за секој што ќе ја отвори продавницата може да ...
сите 9 | | | веќе видена

Ријана е ѕвездата на новата насловна на американскиот Вог. Таа за списанието дала интервју во кое зборува за својот моден бренд „Fenty“ и за долгоочекуваниот ...
сите 5 | | | веќе видена

 Сè што сум денес и што сум постигнала, ѝ го должам на една личност во мојот живот. Мојата мајка. Заради неа, се чувствувам доволно самоуверено да се исправам ...
сите 20 | | | веќе видена

Во очекување на продолжувањето запрените трговски преговори, овие денови се отвори нов фронт меѓу Кина и САД. Не е само американската НБА-лига која го навлече ...
сите 37 | | | веќе видена

Македонската пејачка Сара Мејс и нејзиниот сопруг, водителот Димитар Атанасовски, интензивно објавуваат фотографии од нивната најголема љубов, малата ќеркичка ...
сите 4 | | | веќе видена

Додека живеела во Холандија во дворот од родната куќа во скопски Чаир, непознат сторител изградил дивоградба, тврди Афродита Серафимовска, чија куќа е лоцирана ...
сите 4 | | | веќе видена

Дали верувате ви секоја приказна од филџан за кафе? колку пати сте посакале некој да ви ја „прочита“ судбината, а кога ни самите не верувате во тоа? На некому ...
сите 3 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи регистрира нов случај на лишување од слобода во Гостивар заради пронајдени наркотични средства. Полицијата информира дека ...
сите 143 | | | веќе видена

Капитенот на Вардар, Тимур Дибиров на денешната прес-конференција изјави дека со нетрпение го очекува дуелот со Кил на кој ќе се покажат вистинските вредности ...
сите 149 | | | веќе видена