Ова на прв поглед изгледа како обична населба, но доколку го погледнете од голема височина ќе ве остави без здив

Секоја куќа има голем двор во кој се овозможени различни активности, а покрај тоа и куќите се доволно оддалечени една од друга така што невозможно е да ја ...
| | веќе видена | слични

Граѓани на општината Гази Баба се жалат на голем број проблеми, со кои се соочуваат секојдневно, а особено комунални. Неодамна излегоа на протест за почист ...
| | веќе видена | слични

„Има многу простори, напуштени објекти со огромен капацитет низ Скопје што можат да се пренаменат, а никој не ги користи“, вели Петар Младеновски, член на ...
| | веќе видена | слични

Несовесни жители на Струга узурпираат јавни површини со фрлање градежен шут и се што е непотребно во нивните домови покрај контејнирите за отпад.- информираат ...
| | веќе видена | слични

Уште непоставени, некој намерно или од несовесност ги „украси“ однадвор новите контејнери со полни најлонски кесиња со ѓубре. Наместо во садот, некои луѓе ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

ЕУ рече, па порече, Македонија не губи надеж. Кого најмногу го пече шамарот на недовербата? Направи ли Заев се што требаше за датумот? Дали Макрон ја прокоцка ...
сите 483 | | | веќе видена

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) ја осудува одлуката на европските лидери повторно да ја блокираат кандидатурата на Македонија за полноправно членство во ...
сите 408 | | | веќе видена

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 368 | | | веќе видена

Откако Македонија не доби датум за преговори со ЕУ, колаиционите партнери на СДСМ и Заев почнаа да го напуштаа бродот што тоне. Тие почнале да преминуваат во ...
сите 771 | | | веќе видена

Во домот на култура „Марко Цепенков“ во Прилеп во 13 часот ќе се одржи настан по повод Денот на македонската револуционерна борба, а ќе се обрати претседателот ...
сите 282 | | | веќе видена

На 23.10.2019 годинa во 00.45 часот на крстосницата од улиците „Народни херои“ и „Ѓорѓи Димитров“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 278 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова на прв поглед изгледа како обична населба, но доколку го погледнете од голема височина ќе ве остави без здив

Од:
До кого (е-маил):
Порака: