Силна сум бидејќи сум израсната од мајка која ме научи никогаш да не се откажувам од себе

 Сè што сум денес и што сум постигнала, ѝ го должам на една личност во мојот живот. Мојата мајка. Заради неа, се чувствувам доволно самоуверено да се исправам ...
| | веќе видена | слични

Денеска е Меѓународниот ден на девојчињата, кој се одбележува осма година по ред. Целта е да се охрабрат девојчињата да бидат силни, соочувајќи се со своите ...
| | веќе видена | слични

Софија Лорен е родена на 20 септември во Рим, далечната 1934 година. Таа е првата Оскаровка надвор од англиското говорно подрачје. Нејзиниот живот бил исполнет ...
| | веќе видена | слични

Жената Вага е олицетворение на праведност, правда и рамнотежа и ја краси совршена способност за проценка, беспрекорност и целосност. Тие се друштвени жени и ...
| | веќе видена | слични

Ако постојано мериш, ако постојано го чекаш вистинскиот момент или некои подобри услови, тогаш вечно ќе чекаш. Затоа што секогаш ќе има уште нешто што мораш да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Прво осомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски до судот поднел документацијата за влошена здравствена состојба.Документацијата ја доставил до судија ...
сите 886 | | | веќе видена

За тоа дали вечерва се разговараше и за датумот за преговори за Северна Македонија не успеавме да дознаеме. Според дипломатските извори од Брисел, Франција е ...
сите 153 | | | веќе видена

Засега изгледа дека до раните утрински часови ќе биде неизвесно што Макрон ќе одлучи за Македонија, вели Потпретседателот на Владата задолжен за ...
сите 447 | | | веќе видена

Фарма Медика, Тргопродукт, Мамас Фуд, Омни Градба, Центроштепед, Тотал електроник, Еленица, Пеон, Сара Јавор, Тотал Инженеринг, Сара Инженеринг, Дравас ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров од 14 до 17 октомври ќе престојува во работна посета на Брисел кога се очекува Советот на ЕУ и Европскиот Совет ...
сите 534 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 7 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силна сум бидејќи сум израсната од мајка која ме научи никогаш да не се откажувам од себе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: