Лек со кефир и ленено семе – Се зема три недели и го препородува телото


Направете домашен лек за испукани пети. 1 лажица мед 2 лажици брашно Се меша лажица мед со брашно и се дели смесата на два дела. Пред спиење потопете ги нозете ...
| | веќе видена | слични

Речиси сите правиме иста грешка и ги фрламе лушпите од оревите, иако можат да ни бидат од голема корист. Направете си напиток з апрочистување крвни ...
| | веќе видена | слични

Направете супер народен рецепт за кашлица. 2 л. вода 1 лажица коријандер 1 лажица босилек 4 листа ловор 1 лажичка куркума лимон и мед Се става вода во шерпа и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ПРЕЗЕНТИРАНА ПЛАТФОРМАТА ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА Националната платформа за онлајн настава денеска ја презентираше министерката за образование и наука, Мила Царовска, ...
сите 92 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 251 | | | веќе видена

Македонскиот бизнис е веќе на колена, а народот со 40.000 нови невработени, може да се каже дека, веќе живее на вересија. Владата најави нов, четврт пакет ...
сите 98 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров оценува дека Меморандумот на Бугарија во определни делови е многу навредилив и дефинитивно не е во функција ...
сите 157 | | | веќе видена

Учебната година ќе започне без КОВИД-19 скрининг на наставниците, професорите и учениците. А, бројката на заразени во државата рапидно и неконтролирано расте. ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лек со кефир и ленено семе – Се зема три недели и го препородува телото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: