Овој лав живеел окован со ланци цели 20 години – Погледнете го моментот кога е ослободен


Иако во Перу по закон не е дозволено да се користат дивите животни за циркуски перформанси, надлежните во оваа земја никогаш не добиле информација дека ова ...
| | веќе видена | слични

Филмот “Roar” важи за најопасниот филм некогаш снимен, а сè поради 150-те недресирани лавови и тигри кои учествувале во снимањето, како и 70 повредени членови ...
| | веќе видена | слични

Останато

Секако, не треба сега тука и да застанеме, напротив треба да продолжиме со уште позасилено темпо на работа, што ќе придонесе сегашниот квалитет да биде ...
сите 323 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска изјави дека државниот врв лобира до последен момент да се добие датум за преговри и формулација која ќе ги вреднува ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Овој лав живеел окован со ланци цели 20 години – Погледнете го моментот кога е ослободен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: