Двајца млади гостиварци синоќа биле лишени од слобода поради марихуана

Министерството за внатрешни работи регистрира нов случај на лишување од слобода во Гостивар заради пронајдени наркотични средства. Полицијата информира дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии
3 копии
2 копии
повеќе

Останато

Нова провокација од бугарскиот вицепремир Красимир Каракачанов. Тој за „ТВ Европа“ изјавил дека Бугарија ќе каже дека не е време за меѓувладина конференција ...
сите 334 | | | веќе видена

„Со изборот на членови на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со сигурност ја потврди режимската матрица на оваа партија со која всушност ...
сите 157 | | | веќе видена

Сиромаштија, граѓани без работа, покачени давачки е реалната слика во Македонија. Поради пандемијата Ковид – 19, над 40.000 граѓани останаа без работа, ...
сите 197 | | | веќе видена

Општина Битола доби согласност за организирање настава со физичко присуство на учениците во дел од основните и средни училишта, чиј основач е Советот на ...
сите 420 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двајца млади гостиварци синоќа биле лишени од слобода поради марихуана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: