Желбата е да се продолжи традицијата: Македонија има позитивен учинок во пресметките со Словенија


Македонската сениорска фудбалска репрезентација вечерва ја очекува пресметка со Словенија во квалификациите за Европското првенство, меч кој е исклучително ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Србите имаат дури 36 фудбалери во Топ 5 европските фудбалски лиги (Германија, Англија, Шпанија, Франција, Италија), од нив најмногу играат во Серија А (12), ...
| | веќе видена | слични

Елиф Елмас полека прераснува во лидер на македонската фудбалска репрезентација заедно со неуништливиот Горан Пандев, а добрите настапи кои ги имаше во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Како што пренесува италијанскиот „Калчомеркато“, три европски фудбалски гиганти се во редот за македонскиот 20-годишен „Дијамант“ Елиф Елмас. Нашиот играч ...
| | веќе видена | слични

„Македонија има квалитетни играчи во својот ростер. Офанзивната сила на селекцијата се Пандев и Елмас и свесни сме за тоа, но не може да ги гледаме само ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) ја осудува одлуката на европските лидери повторно да ја блокираат кандидатурата на Македонија за полноправно членство во ...
сите 12 | | | веќе видена

ЕУ рече, па порече, Македонија не губи надеж. Кого најмногу го пече шамарот на недовербата? Направи ли Заев се што требаше за датумот? Дали Макрон ја прокоцка ...
сите 219 | | | веќе видена

Откако Македонија не доби датум за преговори со ЕУ, колаиционите партнери на СДСМ и Заев почнаа да го напуштаа бродот што тоне. Тие почнале да преминуваат во ...
сите 771 | | | веќе видена

Во домот на култура „Марко Цепенков“ во Прилеп во 13 часот ќе се одржи настан по повод Денот на македонската револуционерна борба, а ќе се обрати претседателот ...
сите 282 | | | веќе видена

Од обединител на Европа, како што се појави на почетокот на неговиот мандат, францускиот претседател Емануел Макрон е на пат да стане нејзин уништувач, вели „ ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Желбата е да се продолжи традицијата: Македонија има позитивен учинок во пресметките со Словенија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: