Скопје 24

Пејачот Љубомир Перучица пред неколку дена заплива во брачните води и го кажа судбоносното „да“ на својата партнерка, водителката Катарина Колозеус. По нивната ...
сите 4 | | | веќе видена

Гоца Тржан деновиве ја објави својата нова песна „Жена за една ноќ“ за која сними и видео запис. Пејачката не крие дека била жр*ва на изгубена љубов, но и дека ...
сите 7 | | | веќе видена

Компанија со седиште во Лондон, специјализирана за роботика и технолошки дизајн, издвои 130.000 американски долари за некој што се согласи да им ги продаде ...
сите 13 | | | веќе видена

Индиец, кој по професија е бродски инженер, има проблеми во барањето работа и тоа само поради своето име. Имено, ова 25-годишно момче се вика Садам Хусеин. ...
сите 4 | | | веќе видена

Мирјам Потребин последните години дошла во центарот на вниманието како горда мајка на еден од најдобрите европски кошаркари, Лука Дончиќ. Словенката го следи ...
сите 16 | | | веќе видена

Некогаш порано во Југославија, луѓето живееле поинаку. Денешната младина родена после 1990 година, многу е тешко да разбере што значи тоа штиркани кошули или ...
сите 10 | | | веќе видена

Пејачката Тања Савиќ гостуваше во емисијата „Премиера-викенд специјал“ и по тој повод проговори за здравствените проблеми кои ја мачат во последно време.Таа ...
сите 3 | | | веќе видена

Босанскиот пејач и кантавтор искрено за љубовта со сопругата Амела со која е заедно 40 години. За уметноста не е доволна само емоцијата. Неопходен е и оној ...
сите 35 | | | веќе видена

Тасманскиот тигар е животно со ленти во задниот дел на своето тело за кое се смета дека исчезнало во 1936 година. Бенјамин, последниот примерок од видот, ...
сите 5 | | | веќе видена

Огњен Врањеш го прослави својот 30-ти роденден со соиграчите од АЕК и пријателите во еден од престижните ноќни клубови во Атина. Негов специјален гостин беше ...
сите 18 | | | веќе видена

Пејачката и ТВ водителка Бојана Скендеровски изминатите неколку години доста го промени изгледот. Таа е една од оние жени кои не се плашат од промени, ги следи ...
сите 21 | | | веќе видена

Македонката Кристина Димитриевска се истакна меѓу убавиците на „Miss Globe 2019“ и ја освои титулата „Мис фотогеничност“. 23-годишната македонска манекенка во ...
сите 14 | | | веќе видена

Од емисија во емисија станува се повеќе интересно во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Во новата сезона повторно учествуваат добро познати ...
сите 4 | | | веќе видена

Нашата најпозната манекенка Катарина Ивановска, пред извесен период на својот профил на Инстаграм сподели фотографија од Стра Скопска чаршија, на која е во ...
сите 10 | | | веќе видена

next