Скопје 24

Трите галии сместени во реката Вардар кои беа дел од проектот Скопје 2014 ќе бидат остстранети, односно целосно ќе бидат дислоцирани од Вардар, а од Град ...
сите 2 | | | веќе видена

Татковците и ќерките секогаш имаат некоја посебна врска, девојчињата се татини принцези, а татковците се најголемите херои во животот на една жена. ТВ ...
сите 11 | | | веќе видена

Романот „Анатомија на бумбарот“ (анг. The Bumblebee Anatomy) од македонскиот писател Стефан Марковски неделава се искачи на првата позиција во категоријата ...
сите 8 | | | веќе видена

Животот навистина е тежок. За некои, невозможно тежок. Но без оглед со која олуја се соочувате, никогаш не заборавајте дека Бог е добар. Никогаш. Еве неколку ...
сите 2 | | | веќе видена

Нашата фолк пејачка Сузана Гавазова ретко кога можеме да ја видиме без воопшто шминка на себе поради настапите или пак поради гостувањата кои ги има. Гавазова ...
сите 11 | | | веќе видена

Добра вест доаѓа за голем број Македонци кои живеат во Обединетите Арапски Емирати, од таму денес соопштуваат дека ќе започнат со доделување државјанство на ...
сите 2 | | | веќе видена

Сите знаеме дека емисиите кои одат во живо, не е лесно да се презентираат совршено, честопати се случуваат и грешки, доцнења или пак падови кои мораат да се ...
сите 2 | | | веќе видена

Откако не успеа проектот за изнајмување на велосипеди и тротинети во Скопје, јавно претпријатие „Градски паркинг“ ги продава и оние малку велосипедите и ...
сите 12 | | | веќе видена

Познатата пејачка Цеца деновиве заедно со своето момче Богдан ужива на Копаоник, каде што се сместени во вила. Цеца на својот профил на Инстаграм го објави и ...
сите 15 | | | веќе видена

Анастасија Деа Богдановска и нејзиниот сопуг Богдан Илиевски пред 6 месеци станаа родители на малата Дениција. Анастасија постојано споделува фотогафии од ...
сите 2 | | | веќе видена

Звучи како да е дело на Балканец, но всушност станува збор за рудар од Италија по име Карло Кани. Тој уште во 1980-тата година, заминал на боледување и никогаш ...
сите 2 | | | веќе видена

По дваипол месеци пауза од снимањата на „Ѕвездите на Гранд“ поради мерките за коронавирусот, членовите на жирито и кандидатите повторно се собраа и подготвено ...
сите 4 | | | веќе видена

Познатата македонска манекенка Емилија Розман деновиве има причина за прослава во домот, Розман ја сподели информацијата дека станала тетка и тоа по втор пат. ...
сите 4 | | | веќе видена

Перо Антиќ е човек кој постојано е присутен на социјалните мрежи, овојпат кошаркарот пребауваше по старите фотографии и пронајде една каде што се тој и ...
сите 15 | | | веќе видена

ТВ водителката Елена Стојановска и е добро позната на македонската публика, нејзиното прекрасно лице го разубавува денот на многумина Македонци во утринската ...
сите 7 | | | веќе видена

next